Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozana Radi & Stine - Serenata

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Edhe ç'më duhet sot kjo serenata
Ësht i gabuar vendi edhe nata
Ndalo makinën se dua të zbres tani
Pa "lubotonsa" kthehem në shtëpi
Të duket ngjyra e zemrës monte blanc
Fjalët e tua nuk i pi as me shampanj
Nada asgjë s'ka ndodhur nada
Mbaje makinën se do marr një aeroplan
Fjalët e tua nuk i pi as me shampanjë
Nada asgjë s'ka ndodhur nada
Jo nuk më duhet jo sot një serenatë
Me një kitarë ti jo s'mund të kesh kaq fat
Edhe një got le ta pimë ne pa mendu
E kur t'më puthësh,puthem pa pushu
Jo nuk më duhet jo sot një serenatë
Me një kitarë ti jo s'mund të kesh kaq fat
Edhe një got le ta pim ne pa mendu
E kur t'më puthësh,puthem pa pushu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)