Më mbaj mend (për 1 muaj)

Chenoa - Route 66

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Well if you ever plan to motor west
travel my way take the highway that´s the best
get your kicks on route 66

Well it winds from chicago to L.A.
more than two thousand miles all the way
get your kicks on route 66

Well it goes to St. Louis, down to Missouri
Oklahoma City looks so, so pretty
you´ll see Amarillo, Gallup, New Mexico,
Flagstaff, Arizona, don´t forget Winonna,
Klingman, Barstow, San Bernardino

If you get hip to this kind of trip
and go take that California trip
get your kicks on route 66

Well it goes to St. Louis, down to Missouri
Oklahoma City looks so, so pretty
you´ll see Amarillo, Gallup, New Mexico,
Flagstaff, Arizona, don´t forget Winonna,
Klingman, Barstow, San Bernardino

If you get hip to this kind of trip
and go take that California trip
get your kicks on route 66

Get your kicks on route 66
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)