Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elena Ristevska - Esen Vo Mene

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nikoj veke ne me prasuva zosto
Tebe te nema
Na pragot od nasiot dom
Nikoj veke ne se javuva nitu,
vo oci me gleda
se plasat od pogledot moj

List po List,den zad den
Zolto more,nigde breg
List po list,den zad den
Vetar blag,na prozorec

Esen vo mene
cekam a znam
kaj druga si ti
a sepak si sam
Esen vo mene,esen vo mene
a ti kade si.

Nikoj veke ne mi veruva koga,
za tebe zboram,
i lazno se smeam na glas
Sreka sto na sama sebe si dolzam
poveke vreme,za se da ne izgubam

List po list,den zad den
Zolto more,nigde breg
List po list,den zad den
Vetar blag,na prozorec

(2x)
Esen vo mene
cekam a znam
kaj druga si ti
a sepak si sam

Esen vo mene
more bez breg
tonam bez zdiv
vo mojot nov svet

Esen vo mene
frazi bez glas
sekoj tvoj grev
go praznuvam jas

Esen vo mene,esen vo mene
a ti kade si
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)