Më mbaj mend (për 1 muaj)

RBD - Dos Enamorados

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Manana que amanezca le pedire
Manana que la vea
Manana que amanezca me pedira
Manana que lo vea
Y me pongo a temblar
Me muero de las ganas de abrazarte
Y el corazon es quien te llama
mi amor.

Si dices que si
te protegere con todo mi amor y mi corazon
Si digo que si
te prometere mi fidelidad y mi comprension.

Y en este mundo tan raro,
se van de la mano
uniendo caminos
dos enamorados.

Manana que amanezca
no sera igual
manana ella me espera.

Manana que amanezca
no sera igual
manana que lo vea.

Y me pongo a rezar
me muero de las ganas de besarte
y la razon no entiende nada
corazon.

Si dices que si­ te protegere
con todo mi amor y mi corazon
Si digo que si­
te prometere mi fidelidad y mi comprension.

Y en este mundo tan raro
se van de la mano
uniendo caminos
dos enamorados.(*2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)