A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
27/03/1987 - 27/03/1987
Prezantuesit: A. Kanani
Rtsh / Radio Tirana

Ky koncert u mbajt më 27.3.1987 dhe u prezantua nga A. Kanani. Morën pjesë 24 këngë. Fitorja e dytë e dyshes Leka - Jorganxhi. Per këngën aq të bukur "Rritu bir i nënës" që, në Koncert, u tha "Trio vokale", nuk i kam të shënuar emrat, por, me sa me kujtohet, janë: Tonin Tërshana, Eduard Jubani, Bashkim Alibali. Kush të ketë mundësi ta verifikojë. Në youtube është inçizimi i T. Tërshanës me të tre zerat, mbas Koncertit.


Nuk ka akoma asnjë votë

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019