Më mbaj mend (për 1 muaj)

Korab Shaqiri - Shi Ne Qytet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21-Bie shi në këtë qytet
unë për ty seq ndjeva mall
eci rrugës fill i vet
diqka shpirtin po ma kall

-I vetmuar t'kërkoj n'këtë natë
ishte vonë një gjeth i thatë
paska rënë për tokë
është shi apo lot

-I vetmuar sa një pa fund
mallin tim askujt s'ja them
jo askujt s'ja them

-Më dhe zjarr sa deshte
pastaj më ike
s'ti kuptova kurrë sytë e zi
ndoshta s'ke harruar
puthjen tonë të nxehtë
në këtë streh ku binte shi

-Tej për tej më shpon kjo natë
dikush thotë njeri pa fat
bota s'është e sinqert
fare nuk e ka dert

-I vetmuar sa një pa fund
mallin tim askujt s'ja them
jo askujt s'ja them

-Më dhe zjarr sa deshte
pastaj më ike
s'ti kuptova kurrë sytë e zi
ndoshta s;ke harruar
puthjen tonë të nxehtë
në këtë streh ku binte shi

BIE SHI NË KËTË QYTET

-Të kërkoj,ku je
vetëm ti më nuk je
n'këtë qytet me shi
gjithqka m'duket e ftohtë
ku më je
-Unë të kërkoj ku je
vetëm ti më nuk je
n'këtë qytet me shi
gjithqka m'duket e ftohtë
kur unë jam pa ty
dhe nuk dua t'besoj
se nuk kthehesh ti
në këtë natë të lagur me shi
dhe nuk dua t'besoj
se nuk kthehesh n'këtë stinë
se nuk kthehesh n'Prishtinë

-Të kërkoj ku je
vetëm ti më nuk je
n'këtë qytet me shi
gjithqka m'duket e ftohtë
ku më je
-Unë të kërkoj ku je
vetëm ti më nuk je
n'këtë qytet me shi
gjithqka m'duket e ftohtë
kur unë jam pa ty

BIE SHI NË KËTË QYTET


Ky tekst u dërgua nga  blerina

Korab Shaqiri - Shi Ne Qytet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shi Ne Qytet".
3. Video është e këngës "Shi Ne Qytet", por nuk këndohet nga Korab Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Korab Shaqiri:


Komente 0