A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Korab Shaqiri - Dashuri E Keputur


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/03/2018

2018-03-25T18:01:20

Arrangement:

Korab Shaqiri


Një herë në jetë dikë takon,
Për të shpirtin, djallit ja shet.
Për një pikë lumturie me të,
S’sheh askënd, as nuk e njeh.

Dorën n’zjarr e kisha vënë,
Se sytë e saj s’do shohin të tjerë.
Por kur zemrat nuk rrahin njësoj,
Të jemi bashkë s’ka më vlerë.

Ref:
Me këtë këngë do t’ju tregoj
Dhimbjen që nuk mund ta ndal.
Se ajo që unë gjithçka i dhash,
Tjetërkujt dashurinë ja fal.

Dorën n’zjarr e kisha vënë,
Se sytë e saj s’do shohin të tjerë.
Por kur zemrat nuk rrahin njësoj,
Të jemi bashkë s’ka më vlerë.

Ref:
Me këtë këngë do t’ju tregoj
Dhimbjen që nuk mund ta ndal.
Se ajo që unë gjithçka i dhash,
Tjetërkujt dashurinë ja fal.


Lyrics submited by TEKSTSHKRUESIChords

g F g
Një herë në jetë dikë takon,
g F. B
Për të shpirtin, djallit ja shet.
c g
Për një pikë lumturie me të,
Eb. d g
S’sheh askënd, as nuk e njeh.

(Njesoj si ne strofen I)
Dorën n’zjarr e kisha vënë,
Se sytë e saj s’do shohin të tjerë.
Por kur zemrat nuk rrahin njësoj,
Të jemi bashkë s’ka më vlerë.

Ref:
c g
Me këtë këngë do t’ju tregoj
F. B
Dhimbjen që nuk mund ta ndal.
c g
Se ajo që unë gjithçka i dhash,
Es F g
Tjetërkujt dashurinë ja fal.

Dorën n’zjarr e kisha vënë,
Se sytë e saj s’do shohin të tjerë.
Por kur zemrat nuk rrahin njësoj,
Të jemi bashkë s’ka më vlerë.

Ref:
Me këtë këngë do t’ju tregoj
Dhimbjen që nuk mund ta ndal.
Se ajo që unë gjithçka i dhash,
Tjetërkujt dashurinë ja fal.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019