Kristi Popa
Kristi Popa
Kristi Popa
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Kristi Popa është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në Dhjetor 1998, Kristi merr pjesë në Festivali i 37-të në RTSH me këngën "Egnatia".

Në Nëntor 1999, Irma Libohova & Kristi Popa marrin pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Levizje".

Në Nëntor 2000, Kristi merr pjesë në Kënga Magjike 2000 me këngën "Simfonia E Ritmit".

Në Nëntor 2001, Kristi merr pjesë në Kënga Magjike 2001 me këngën "Ushtari I Panjohur", në bashkëpunim me Edit Mihali.

Në vitin 2001, Kristi publikon albumin "Perralle E Vertete".

Në Shtator 2003, Kristi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2003 me këngën "Mjaft".

Në Janar 2003, Ganimete Abazi (Ganja) & Kristi marrin pjesë në Nota Fest 2003 me këngën "Kerkoj Gjysmen Tjeter".

Në Dhjetor 2015, Kristi Popa merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Ajo çfarë Ndjej".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0