Më mbaj mend (për 1 muaj)


Labinot Rexha - Selman Kadria

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Selman Kadria".
3. Video është e këngës "Selman Kadria", por nuk këndohet nga Labinot Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Labinot Rexha - Selman Kadria  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/12/2015

2015-12-17T05:02:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Selman Kadria" kënduar nga Labinot Rexha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Labinot Rexha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ridvan Ibraimi - Selman Kadria

Hej hej me goj hapur paska mbet o Serbi ija thon o kush asht
Aj Selman o Kadri ija deri sod jo se kemi njoft cerrcen
Se sod na vraun o qat Miliç Kerrsten.

Hej hej maroj istogu aj me rethi ine bukur shpesh e kan dridh
O serbi ine por ksaj rradhe ej pushka e Selma anit dridhi eshrat
O te Car Dushanit.

hej hej se Selmani o mavraun at shka a e ngjak o nder shki
aj shkreti o pat rra a e besaj Zoti jo more ska rra ngjak a e ke
Për o Shqipnin aj mor po mer hakeeeeee.

Hej hej po mer hak o por djem o te rri ije dora e shkaut
O qe nau pat ngri ije po mer hak per nan e per mo otra
po mer hak o per krejt o kto votra

Hej hej ty tlumt dora o Selman o Kadri ija kshtu po thot
O mor mar o Shqipni ija djem si ti ka kosova prap.

Shkurte Fejza - Selman Kadria

Hej, hej, me gojë hapun o ka mbetë o Serbia
Thonë o kush asht ai Selman o Kadria
Deri vonë jo s’e kem njoftë Cerrcën
Sot o pe vret o atë Miliq Kërrstën.

Hej, hej, se Istogu o mor rrethinë
Bukur shpesh e ka dridhe o Serbinë
Po k’saj radhe o pushka e Selmanit
Dridhi eshtnat o të Car Dushanit.

Hej, hej, se Selmani o e vrau at shka
Heu po ai o me shkie o në gjak ka ra
Heu po besa e Zotit jo nuk ka ra n’gjak
Për Shqipni trimi po merr hak.

Hej, hej, ty o t’lumtë dora o Selman Kadria
K'shtu o po t’thonë more tan o Shqipnia
Djem o si ti ka Kosova prapë
O prapë o ndër shki o do të marrim hak mor o hej !

Bijt E Sefes - Selman Kadria

aaa o gjith more trmia ka pas o shipnia,o ish kan trim o selman o kadria
ka ardh lajmi o prej o shqiprie, shume nderime selman kadrise
e shume nderime selman o kadrise, pushk te madhe nai kish dhan o serbise
o pushk te madhe nai dha o serbise, jau ka vra t'zotin o te shpis e
jau ka vra t'zotin e te shpis e, zbardhi ftyren e shiptaris e
o miliq kersta shka kish o punu e, o tri thirrje i paska shkru e
o tri thirrje o i paska shkrue, o selmanit ja paska qu e
o selmanit ja paska qu e, se selman mor spo vjen o te un e
pse selman o spo vjen o te un e, o thrret o selmani oj nan pash mu e
o thrret selmani oj nan pash mu e, miliq kersta fjal mka qu e
spo guxoj mori nan per o me shku e, sguxoj shkaut un o mei o besu e
spo guxoj oj nan mei o besu e, o bab e mixh mi ka pre mu e
o bab e mixh ai mi ka pre mu e, sguxoj shkaut oj nan me i o besu e
oo sdin nana bir qka met msu e, pra selmani vesh e math e shtrengu e
o vesh e math koka shtrengu e, drejt n istog djali o shku e
tu miliqi koka afru e, o ka nis shkau me qortu e
o tri thirrje selman ti kom qu e, ti bre djal spo nin o per mu e
o miliqit ai i kish than e, dy te parat smi kan dhan e
o dy te parat o smi kan dhan mu e, mora t treten qe o tek jom e
a pom vet selman thirr qka tkom une, me shqiptar fort o jam gjaksu e
e me shiptar une jom o gjaksue, o mka ra peshqi o me gju e
o muzhavina dojna me shku e, o selman ti me ardh me mu e
ku t dush o miliq kemi me shku e, kan marr rrugen bashk more jan o fillu e
n mozhavina kur kokan shku e, shume do peshqi o i kan gju e
o jan dredh ata n istog o tu shku e, shkon miliqi tu ju lavdu e
kah shkon ai veten po e livdon e, o i ka than more selman e
oo i ka thanen ore selman e, se ban nana ma azgan o se une
oo shume nana i kam lane pa djale, o bre shume e motra i kam lan pa vlla e
shuume motra o i kam lan pa vlla e, gra t shiptarve pa burra i kam lan e
gra t shiptarve pa burra i kam lan e , a selmanit zemra ju ka kall e
oo selmanit zemra ju ka kall, o more me ba za shkaut spo guxon e
me i ba zan medet spo guxon e, pushk me veti jo mor spo i qillon e
e pushk me veti si ka qillu e, o ja ungj ata bashk me pushu e
oo jan ungj ata me pushu e, miliq kersta qka i paska kallxu e
ja rakia selman mka trullue, ja se zhegi mka zan mu e
e ja se zhegi tha mka zan mu e, nashta deka sot mu ka afru e
o spo muj pushken fort o me que, thot selmani zotni bjerma mu e
o miliq kersta po e deshka rrethin, merr selmani e paska vesh e
e merr selmani e ka vesh e, nkrah te djatht o pe vnojka mamzerren
o nkrah te djatht e paska vnue, ban selmani o lum per mu e
ban selmani o lum o per mue, o nkrah t djatht un sot kokna qu e
e nkrah t djatht une kokna que, ket tradhtar mor perpara me mu e
oo ket tradhtar perpara me mue, o selmani qka paska punu e
dojke ai pushken me provu e, her perpjet me qat pushk o ka gjue
e her perpjet me at pushk ka gjue, ah miliqi ju paska ngermu e
o pse selman po thot me pushk mor me gjue, o at t'shkreten zotni me provue
ven i shtir per prit ktu osht o qillue, mu per ty miliq me qindru e
o selmani ish kan o dragnue, e tre hapa ju paska largue
oooo oooo i largohet e o po bon o piskam, o pri perpara o shka tradhtar e
pri perpara o shka tradhtar, e shume nana mi ke lan pa djal e
o shume e motra i ke lan o pa vlla, zemrat nanat nbark jau ke kall
o zemrat nanav o mjau ke kall mor bir, ka ardh dita sot hak me marr e
ka ardh dita hak o me marr e, dhez mamzerrka koka kan e
o dhez o mamzerrka koka kan e, miliq kerrsten n'ball mir e ka marr e
o plumi i par e murr ne kapak t setres, o shkue i dyti n pocerkk tkres
bash ne krye plumi ja ngjiti, flokt e mira o ja perrzhiti
o per ni kame krahit o ja ngjiti, ooo n llagam o txhades, e tpashpirto e qiiti.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Labinot Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet