A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lady Antebellum - I Run To You


I run from hate
I run from prejudice
I run from pessimists
But I run too late
I run my life
Or is it running me
Run from my past
I run too fast
Or too slow it seems
When lies become the truth
That's when I run to you

[:: CHORUS ::]
This world keeps spinning faster
Into a new disaster so I run to you
I run to you baby
And when it all starts coming undone
Baby you're the only one I run to
I run to you

We run on fumes
Your life and mine
Like the sands of time
Slippin' right on through
And our love's the only truth
That's why I run to you

Repeat Chorus X 2Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019