A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Çdo Ditë Nga Një Varg

Çdo ditë nga një varg hedh në letër,
Nga një gur vendos shtëpisë dashuri.
Pastaj rrëmbej edhe një letër tjetër,
E ndërtoj me të një kullë art-poezi…

Ti nuk e kupton sot Lorenc i dashur,
Se fjalë e strofa çdo ditë,e përkushtim,
Me ëmbëlsinë e shpirtin të butë-matur,
Do lindë libri,me fytyrën tënde në agim…

Ky është nga ana ime një tjetër adhurim!

- poezi nga Lana Dembo


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019