Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lea Metolli
  • Vendlindja:
  • Stockholm 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Ditëlindja:
  • 31 Dhjetor
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20
Këndon kryesisht: pop

Lea Metolli është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Lea Metolli është një këngëtare e lindur në Suedi.

Më datë 19 Shkurt 2012, Lea publikon videoklipin "Te Pres". Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Lea u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2012 (2012), Netët e Klipit Shqiptar 11 (2012), VFM 2012 (2012).

Më datë 14 Maj 2013, Lea publikon videoklipin "Larg Nuk Sheh", nën etiketën BlackFish Entertainment.

Në Korrik 2013, Lea Metolli publikon albumin "Ne Vena".

Më datë 6 Korrik 2013, Lea publikon videoklipin "On The Floor", në bashkëpunim me Blasta & Gezim Gashi. Kjo këngë u zgjodh për të promovuar me videoklip albumin e ri. Kjo treshe talentësh e zbuluar nga Genc Prelvukaj solli një projekt veror që s’ka si të shfaqet më mirë në një videoklip ku Lea duket seksi dhe ka një zë të tillë. Kënga është mirëpritur edhe nga artistë jo shqiptarë. Pop ylli australian, Jordan Jansen u ka bërë thirrje fansave të tij në Twitter që të dëgjojnë këngën e re të Leas.

Më datë 6 Korrik 2013, Etnon publikojnë videoklipin "Move Ur Bady", në bashkëpunim me Lea Metolli & Mc Kresha.

Më datë 20 Korrik 2013, Lea Metolli publikon videoklipin "Ne Vena", në bashkëpunim me Etnon.

Më datë 24 Nëntor 2013, Lea Metolli publikon videoklipin "Mos U Kthe".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

Profili

Twitter

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Lea Metolli »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet