Më mbaj mend (për 1 muaj)


Leo - I Huaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Huaj".
3. Video është e këngës "I Huaj", por nuk këndohet nga Leo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Leo - I Huaj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

05/12/2019

2019-12-05T20:00:13+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "I Huaj" kënduar nga Leo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Leo i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nailek - I Huaj

Intro
Yeah yeah jam i huj e di
Po gjithmon kshu jo nuk esht risi
T'merakosem per ket ska mundsi uh

Ref.
Yeah shqipe un kam lind i huj kam me vdek i huj ei
Prap fitova rrespektin e gjith kuj
Sidomos n'vend t'huj pa i kerku gjo askuj yeah
E cuditshme f**k it preferoj t'vuj
Krenarin teper t'madhe nuk esht mendjamdhsi ei
Taman si nje shqipe jo ne vend t'tij
Cdo gje dukej cudi rendsi ka tfitoj besim yeah
Fuck it jam huj se kshu une kam lind ei

Str1
Sdu me shit men me verte mo shqipe
Se krejt ajo qe po thojn mu po mduket klishe
Un e di jam ndryshe skam vevoj me pas swag
Kur ata kan vet rrespekt edhe nuk jam nvend tem
Enderr me bo mic check jo vetem per lek nxhep
Tu punu fort dit e nat nuk esht fat spo luj black jack
Sjam normal as perfekt zoti m'dha ket efekt
Nuk kam pas asgjo por vlerat e mia nuk kan me vdek
Flown e kam te rrall edhe rreshtat po te gjall se
Flas vet realitetin nuk di me saju perrall dhe
Besoj ne shum pun jo une nuk di me shti fall yeah
Thon se jam kokfort, nuk ka gjo qe si boj ball yeah
Po jam tip i fsheht un sikur zona 51 ei
Mendjen shum te thell ti fundosesh titanik ei
Po jam i mistershem sikur vij nga egjipti antik ei
Du tjetoj si t'gjith por ama du qe tvdes unik ei

Ref.
Yeah shqipe un kam lind i huj kam vdek i huj ei
Prap fitova rrespektin e gjith kuj
Sidomos n'vend t'huj pa i kerku gjo askuj yeah
E cuditshme f**k it preferoj t'vuj
Krenarin teper t'madhe nuk esht mendjamdhsi ei
Taman si nje shqipe jo ne vend t'tij
Cdo gje dukej cudi rendsi ka tfitoj besim yeah
Fuck it jam huj se kshu une kam lind ei

Str2
Flas gjithmon tverteten po disave u djeg ei
Zoti le tem fal kshu kam me qen perjet ei
Kurr nuk jam perzi me ate qe bejn tjert ei
Si ka mundsi prap jam un ai qe shohin shtremt ei
Ndoshta se maj koken lart m'shohin si mendjemadh
Normal qe mrapa n'zemer jo nuk ka mo ngjyr te bardh
Merakosem vet per njerzit qe sme len ne balt
Vetem se un e shfaq me fakte dhe jo me fjal
Ei natyra ushtar yeah karakteri mbret uh
Me sakt gladiator se jam rrit ntjeter shtet uh
Po e vertet yeah jo nuk maj sekret uh
Madje mduket e drejt kur them se i du krejt
Kam plot besim un te vetja lere tu shtohet urrejta
Ky djali do qe cdo gjo ta arrij vet me forcat e veta
Sjam msu me senet e lehta sfid e rond mthuj ku esht tjetra
Si i huj qe jam jam nluft per mbijetes deri sa tjet jeta

Outro
Un kam lind dhe do vdes i huj (x3)

Kastro Zizo - I Huaj

[Kastro Zizo:]
I përgjumur një mëngjes vere
Lash në tavolinë një letër të ftohtë
Duke mbajtur shtrënguar fort lotët
Me fjalët: M’duhet të iki, nuk rri dot
Pastaj vazhdova me fjalë të tjera
“M’duket se vendi nuk më përket”
Më prisje që në agim tek dera
Me the: ikja jote larg, po më vret!

S’ka kuptim të qëndrojë këtu
Mjaft me mëshirë për njeriun e lirë
Do endem i huaj, diku,
Se Burgun e mjerimit s'e kam kapërdirë
Më fute në xhepin e ftohtë
Një shami nëne që thotë lamtumirë
Të duhet të jesh e fortë
Se kjo është krenaria e njeriut të lirë
Ika larg teje atë natë
Si një ëngjëll që nuk kishte më krah
Se kështu më thërrisje i vogël
Isha veç një djalosh mama
Tani më sheh me maska
Tek endem i vetëm në mërgim
Me ikjen time të vrava,
E shoh vështirë të ketë më kthim

[REF. Ketlin Pjalmi:]
Hidhu, kërce me jetën o njeri
Valsin e ëmbël të robërisë
Me shiko me zjarrë në sytë e mi
Do të digjesh si njeri i lirë
Eja të ngjitemi në qiell të dy
Si shtegëtarë pa emër në errësirë
Do t’tregojë me mijëra yje që shndrisin si ty
Që nuk shuhen asnjëherë

Këtu është ndryshe nëna ime
Është një parajsë me qiell sterr të zi
Njerëzit qëndrojnë herë pas herë dyshe,
Po mes tyre ka shumë vetmi
Dhe unë gjeta punë, shoqe jete
Gjeta mundesinë për pak ngrohtësi
Por kam shumë mallë për rrugët e mjera
Udhëtojë në ëndrra tek shtëpia ku rri ti
Tani kam një djalë të vogël
I kam vënë emrin e vëndit tim
Arbër e thërrasin shokët
Dhe ai i huaj këtu në këtë vegim
Mezi pres të vij
Të tregojë jetën time të plotë
Do të ishe shumë krenare
Do të gëzoheshe, e heshtur në lotë
Jam i ngopur e dashur
20 vjet vallëzova me shpirtin tim
kërceva valsin si xhonglier nate
dhe askush se kuptojë që ishte vec një film
Tani më duhet të kthehem tek ty
Ka ardhur koha të të kthejë shaminë e ftohtë
Të ecim në pragun e derës të dy
Dhe ti të shpërthesh e lodhur në lotë

[REF. Ketlin Pjalmi:]
Hidhu, kërce me jetën o njeri
Valsin e ëmbël të robërisë
Me shiko me zjarrë në sytë e mi
Do të digjesh si njeri i lirë
Eja të ngjitemi në qiell të dy
Si shtegëtarë pa emër në errësirë
Do t’tregojë me mijëra yje që shndrisin si ty
Që nuk shuhen asnjëherë

[Kastro Zizo:]
Shikoj fytyrën tënde
Dhe eci i ngjathët drejt teje nënë
Më dukesh si atëherë e re
Por sytë e rinisë të kanë lënë
Tani do jemi bashkë
Edhe pse gjumë pranë një shtrati të bardhë
Nuk lëvizë më ajri
Dhe lëkura e ngrohtë e duarve të është tharë.

Ti më zgjon djall, me th’rret të bie, në dëshpërim
Unë i huaj, të ftoj në një vallëzim
Hidhu, kërce me jetën o njeri
Valsin e ëmbël të robërisë
Me shiko me zjarrë në sytë e mi
Do të digjesh si njeri i lirë

[REF. Ketlin Pjalmi:]
Eja të ngjitemi në qiell të dy
Si shtegëtarë pa emër në errësirë
Do t’tregojë me mijëra yje që shndrisin si ty
Që nuk shuhen asnjëherë

[Kastro Zizo:]
Merre jeten tende tregoje si fëmijë
Merre dhe vallëzimin tonë të kercesh në pafundësi
Mos harro nga vjen, mos harro asnjëherë!
Se i huaji në këtë vënd nuk je ti

[REF. Ketlin Pjalmi:]
Eja të ngjitemi në qiell të dy
Si shtegëtarë pa emër në errësirë
Do t’tregojë me mijëra yje që shndrisin si ty
Që nuk shuhen asnjëherë

Tringa Kay - I Huaj

Dashuria jone sot, po shuhet.
Asgje me s'vlen t'thuhet
mjaft se krejt i pate fjale kota...

Dashuria jone sot, po shuhet.
Asgje me nuk me duhet, sme ke lene hapesir ta mbroje ket shpirt une.
Po perpiqem t'jem  si isha para se te vije,
Si ta kthej une veten kur me ndjek pas si hije.

Kam numeruar hapat deren dot se hap, ktu aq  shume enderra per ne te dy, sa kam pas...
Ne cdo vend une ty te ndjej, ka shume dite qe diell s'kam pa. T'u dasht yjet me t'i zbrit edhe qiellin ta braktis.
E mos me pyesni pse jam keq, plaga mbyllet shenja mbet, e ti vazhdo qesh si cdo her, dhe kur shpirtra si une ti vazhdon vret...

Ref:
Ti s'je me ai
Kush je me se di
Te ndjej te huaj kur dua te dua
Andaj mos me ler te vuaj. ×3

Kam numeruar hapat deren dot se hap, ktu aq  shume enderra per ne te dy sa kam pas...
Ne cdo vend ty te ndjej, ka shume dite qe diell s'kam pa. T'u dasht yjet me t'i zbrit edhe qiellin ta braktis.
Dhe mos me pyesni pse jam keq, plaga mbyllet shenja mbet, e ti vazhdo qesh si cdo her, dhe kur shpirtra si une ti vazhdon vret...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Leo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë