Linda Halimi

Përfundon Rrugëtimi I Linda Halimit Në “American Idol”. Ja çfarë Thotë Ajo

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[05-02-2016]
Këngëtarja Linda Halimi mbrëmë ka përfunduar garën e saj në show-n e njohur "American Idol". nuk arriti të sigurojë një biletë për në top 24 e konkurrentëve.

Megjithatë ajo prap se prap do të mbahet mend për performancën e saj fantastike, sidomos në fazën e parë të konkurimit. Linda përmes Facebook ka treguar rreth ekspeiencës së saj në "American Idol", të cilën e cilëson si tepër të veçantë.

"Rrugetimi im ne American Idol perfundoi sonte.. Ishin momente ekstremisht emocionale per mua sic e pate te gjithe. Kemi punuar me muaj te tille, dhe gjithe vemendja dhe fokusi ishin te perqendruara tek performancat e mija qe t’e jap me te miren e mundshme! Dhashe gjithecka, dhe pavaresisht rezultateve sonte, jam pergjithmone mirenjohese stafit te American Idol per mundesine e dhene qe emri “LINDITA” te shendrrohet ne emer te njohur ne gjithe boten.. – Definitivisht enderr qe me ne fund m’u realizua!! Gjate diteve te mija si garuese ne “Idol” , kam marre ftesa marramendese ne muzike, ftesa dhe mundesi per te cilat as nuk i kam menduar se kane ekzistuar me pare.. -Ne te njejten kohe, kam punuar me ore dhe nete te tera ne studio per te realizuar materialin tim origjinal qe do te publikohen nje pas nje kete vit. Gjithe jeta ime ka ndryshuar , fale eksperiences sime ne “American Idol” Tani qe kam ekipin tim profesional qe kujdeset per karrieren time ketu, me ne fund mund t’i realizoj te gjitha materialet e pergatitura, kam marre ftesa per koncerte ne gjithe Ameriken, dhe gjithashtu ftesa per te ndryshuar jetet e atyre ne nevoje ne fushen e Fitnessit, dhe kompani te njohura te industrise se Fitnessit! Te gjitha keto fale “American Idol” … Kam nje SURPRISE EKSKLUZIVE PER TE GJITHE FANSAT (Meqe s’ma mban barku me smile emoticon ) Kemi punuar gjate, ne bashkepunimin tim me nje Superstar te Hip Hop-it ketu ne Amerike, bashkepunim ky qe do te publikohet se shpejti me videoklip , si single i pare , qe paralajmeron lansimin e albumit tim te pare smile emoticon S’po me pritet me qe ta shihni dhe degjoni kete bashkepunim , fale menaxhmentit qe e kane bere te mundur kete per mua! Do te kemi Ndeja promocioni per kete single ne Atlanta, Chicago, New York, Detroit etj andaj prisni vetem edhe paaaak dite per kete bashkepunim.. Ju , mbeshtetesit e mi, me keni inspiruar shume qe te punoj pa ndalur brenda ne gare, dhe jashte gares qe te vij sa me e pergatitur! Falemnderit per kete!! Perseris : Falemnderit American Idol dhe Fox Tv per cdo gje! Oh ZOT! Kemi aq shume pune per te bere saqe nuk jam ndjere kurre me e pergatitur ne jete! Falenderimi kryesor i takon Zotit qe me bekoi me shendet, force, dhe vullnet pafund gjate gjithe atyre diteve te “Cmendura” Bashkeshortit tim, mikut tim me te mire,njeriut me te dashur per mua dhe forca ime-Dave, falemnderit qe me mbeshtet ne cdo hap qe marr.. Une jam femra qe jam sot , shkaku yt! Falenderimi me i vecante : Shkon per prinderit e mi, vellezerit e mi, motres sime ne Zvicer, falemnderit qe perjetuar cdo emocion me mua dhe ishit me mua me zemer, pavaresisht largesise .. Falenderimi Final : FANSAVE te mi qe ishin me mua ne cdo moment gjate rrugetimit tim ne Idol dhe mediave boterore dhe shqiptare per mbeshtetjen e pafund…- E ndjej dashurine tuaj, dhe jeni ju ata qe me beni te ndjehem speciale dhe te besoj ne talentin tim dhe vullneti qe me ben te punoj pafund pavaresisht garave sezonale .. !! Ju dua pafund shume te gjitheve, dhe ju premtoj qe kemi shume gjera te bukura qe do te sjell kete vit. Nuk eshte hera e fundit qe shihni emrin “LINDITA” ne nivel boteror! Ne fakt, ju patet rast te shihni vetem FILLIMIN dhe krijimin e ketij emri….!!! Perqafime dhe shume dashuri".
 (B.A/Teksteshqip.Com)

Përfundon Rrugëtimi I Linda Halimit Në “American Idol”. Ja çfarë Thotë Ajo


Komente 0