Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liridona Veliu - Endrra Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika dhe teksti : Qamil Aliu

M’thuj çfar’ndjen
Se s’ësht mëkat
Je pa fat
Kur s’ke guxim e s’vjen

Syt’ i preh
Kur më sheh
E më flet
Se n’ëndrrën tënde gjithçka ngjet
………………………………………………………………………………
kur t’më vish trokit në zemrën time
ta kuptoj se sa je përgjëruar
e t’më kesh kudo në ëndërrime
që ta di se je i dashuruar.
……………………………………………………………………………….
Se më pas me ty do t’ jem e qet’
E t’më kesh’si engjëllesh me flet’

REF:
Të pres me mall e durim
Në shpirt ndjej një gëzim
Puthje e ledhatim
Në gjirin tim flakërim

……………………………………………………………………………..
Tash eja m’u afro
E di se më do
Në kraht e tu më merr
E më shtërngo
E jotja jam

Ref:………………………………………………………………………….
Të pres me mall e durim
Në shpirt ndjej një gëzim
Puthje e ledhatim
Në gjirin tim flakërim
……………………………………………………………………………


Ky tekst u dërgua nga Buki


Nuk kemi video për këtë këngë.
Liridona Veliu - Endrra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Endrra".
3. Video është e këngës "Endrra", por nuk këndohet nga Liridona Veliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0