Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lrc - Dridhu Pak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dridhu Pak".
3. Video është e këngës "Dridhu Pak", por nuk këndohet nga Lrc.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lrc - Dridhu Pak  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Top Fest 2

Komente

Asnjë Koment

17/04/2005

2005-04-16T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dridhu Pak" kënduar nga Lrc.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lrc i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Cannibalz. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ref. [OverLord]
Si shary hajde dridhu pak //
Se po me jet marak me tprek naper cullak //
Si ti sun pe dridh kerkush //
Hajde t'ha si rrush hajde e bomi ni dushh // (2x)

[F Boogie]
Qe kum ki zemër nclub për ty un jom ka pi //
për ty une jom ka rri sen tjetër nuk po ni //
CANNIBAL dihet se un jom maj qarti //
nëse don me ni hit hajde tkallxoj shka osht Arti //

Ni Fittim emër i madh për ty krejt e din //
ta qoj pesh krejt Gilanin Shkupin edhe krejt Shipnin //
emri jot fillon me A a a a a .. un mir e di //
7 shkronja t'Alfabetit zemër n'emër tond i ki //

[Don Assassin]
CANIBALI nsken e mir po nihet basi //
ti je para meje un trrehi prej përmasi //
ata tjert i plasi kur po me nihet zoni //
i rond per betoni shok i nGusht me mikrofonin //

Zemër ty tkom ndor si ka fillu kjo Nej //
Pa ty sun po rri pa ty sun po flej //
Assassin po m'Thirr qështu nihesh ma mir //
Zemër qu livrit për mu plotsoma qët dëshir //

Ref. [OverLord]
Si shary hajde dridhu pak //
Se po me jet marak me tprek naper cullak //
Si ti sun pe dridh kerkush //
Hajde t'ha si rrush hajde e bomi ni dushh // (2x)

[NiiL-B]
Zemer qu livrite para meje edhe mos u naL //
Kur je me CANNIBAL kejt o FenomenaL //
Aj qe sonte um kshyr shtremt //
Um detyron me i kallxu Qe jom i 3nt //

Po ma then stili jot Kur per mu po qet Lot //
Ideja un kom plot Po na bashkoft i lumi zot //
Mikrofoni jem zemër nuk din hiq mu Hargjit //
Forcohet secilen Dit se un boj rep me merit //

[Fresh-P]
Qu dridhu be hajde 1 2 3 //
Dridhu sa ma Hot e jo sikur Dje //
Kape pije.pijen edhe qoje eks // (zemer)!
Une ta ha buzën sikur keks //

Se ti po lakmon me nejt me Mu //
Veq edhe une po Du pak me T'provu //
E me xhelozu let xhelozojn krejt me ren //
Dont Stop e din ti kush ta thennn //

Ref. [OverLord]
Yehh Qu Shary hajde dridhu pak //
Se po me jet marak me tprek naper cullak //
Si ti sun pe dridh kerkush //
Hajde t'ha si rrush hajde e bomi ni dushh // (4x)Më Shumë Këngë Nga Lrc:


Komente mbi këtë këngë