Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturie Tahiri (Lumja) - Keshtu Bejme Darsem Ne Veleshte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Po bjen deti hiç pa ndal
E mirë nusja na ka dal
Dridhe teli i çiftelisë
Për adet pushka po kris
2x

Hajde nuse, o moj lul pranvere
Po t'pret nana ty përpara dere

Me shum gajde, me shum valle
Sonte krejt dojnë me kalle
Ke marrë nuse, qysh kem desht
Kshtu bëjmë dasëm në Veleshtë
2x

Plotë lokali me dasmorë
Kush e sjell mindilin n'dorë
Restorantin ekskluzivë
Bëhet dasma ma e mirë
2x

Bjen tupani, o po dridhet vendi
Me vallzue nuse si erdh rendi

Me shum gajde, me shum valle
Sonte krejt dojnë me kalle
Ke marrë nuse, qysh kem desht
Kshtu bëjmë dasëm në Veleshtë
2x


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23

Lumturie Tahiri (Lumja) - Keshtu Bejme Darsem Ne Veleshte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Keshtu Bejme Darsem Ne Veleshte".
3. Video është e këngës "Keshtu Bejme Darsem Ne Veleshte", por nuk këndohet nga Lumturie Tahiri (Lumja).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lumturie Tahiri (Lumja):


Komente 0