Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lynx - Eshte Per Ty Kjo Melodi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Sa Pak Mjafton"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2011

Komente

Asnjë Koment

17/11/2011

2011-11-16T23:00:00+00:00Me kujtohet ajo nate
kur ti qeshje si femije
the kjo jete si poezi

Jo skam frike une ta pranoj
te kam dashur se mohoj
eshte per ty kjo melodi

Vazhdoj te dua po te them
dhe pse plage me le
jam ai qe isha dje

Dhe nese koha te kthen pas
as nje puthje sdo ringjall
poezine e kishe ti e le pas

Ishte e forte ajo ndjenje
qe vjen nje here ne jete
e veshtire ta besosh , eshte e vertete

Dhe tani qe sjemi prane
me kujtohet cfare te dhashe
ti buzeqeshjen mund ta mbash

Jo asgje sdo me mungoje
nga ato qe ne ndame bashke
me kujtohet ajo nate ...

Dhe nese koha te kthen pas
as nje puthje sdo ringjall
poezine e kishe ti e le pas

Ishte e forte ajo ndjenje
qe vjen nje here ne jete
e veshtire eshte ta besosh , eshte e vertete

Instrumentale ...

2X
Dhe nese koha te kthen pas
as nje puthje sdo ringjall
poezine e kishe ti e le pas

Ishte e forte ajo ndjenje
qe vjen nje here ne jete
e veshtire eshte ta besosh , eshte e vertete ...


Ky tekst u dërgua nga Kevin
Më Shumë Këngë Nga Lynx:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet