Lyrical Son, Ledri Vula & Mc Kresha

Menemadhe ➡ Stuck-Up

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Tina.Q


Menemadhe

[LYRICAL SON:]
Ti menon që munësh damas
Po s'munësh as tanga me ble pa mu
Le mo Louis e ksi gjana
Për ty jon tema t'rana m'i bo pa mu

Ki me m'lypë, ki me m'lypë
S'ki me m'gjetë
Se m'ke rrejtë, se m'ke rrejtë
M'ke bo be

Ty t'ka prish' parja, fama
La bella vita
S'muna me t'nxon kërkah
Ty s't'nxen as prita
Nuk len shumë gjurmë
Ato se ndjek as CIA
Po don me m'smu
M'ka lu mu

Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu t'pa
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?
Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu m'vra
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?

[LEDRI:]
Ki menu që shkon te pllazha
Me numru guaca
Po jo pa mu...
N'shishe i ki t'fala
Kujtimet i merr vala
Lundro pa mu...
Ti m'ki thy e un t'kom kthy
Po s'na ka ecë
Na ka met' veç prej larg me u përshendetë

Ty t'kom prishë une
Mu m'ki prishë ti
Ti sëm merr seriozisht
E as une ty n'shpi
Ti m'ki kshyr si gjysë
E 1 e gjysë ti
Un n'shpi n'2 e gjysë
E n'3 e gjysë ti
Tu jetu si n'andërr, pamjën bardh' e zi
Çysh mu ndreç' na dy, kur je idhnu veç ti?
Çysh mu ndreç' na dy...
Kur je idhnu veç ti?

Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu t'pa
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?
Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu m'vra
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?

[MC KRESHA:]
Ti menon që munësh damas
Po s'munësh as darka me ble pa mu
Le mo tu pi limonada
Xhiro me limo t'gjata me bo pa mu

Ki me lypë, ti me hypë, n'kët' Porsche
Si me ty, si pa ty, për mu krejt' njejtë

Ty t'ka prish' fama e darkat
Me paret e mia
Ty s't'vran' as karma
As s't'kapin dajt ushtria
Ruju pi zgjon me m'kap'
Kur jom ka shpia
Po don me m'smu

Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu t'pa
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?
Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu m'vra
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?


Stuck-Up

[LYRICAL SON:]
you thought that you could go alone
but you can't affort even thongs without me
leave along Louis and these thing
for you they are unaffordable to do without me

you are gonna look for me
you are not gonna find me
because u lied u lied
u sweared

money and fame broke you
the good life
cant find you anywhere
even the wait cant even catch u
u dont let to much trace
not even cia follows you
you are making me sick
im going crazy

you made me a sinner
every night im seeing you in my dreams
all that i have i gave it to you
who changed your mind?
you made me a sinner
every night in my dreams you are killing me
everything that i have i gave it to you
who changed your mind?

[LEDRI:]
you thought that you would go te beach
to number shells
but not without me...
in the bottle you have greetings
the waves take the memories
sail without me
you broke me and i broke you
but it didn't go well
we were left just from far away to greet

i broke you
you broke me
you don't take me serious
and i don't take you home
you looked me as a half
and 1 and half you
me at home at 2 and half oclock
you at home at 3 and half
living in a dream black and white
how to make up when you are the only one holding grudges
how to make up
when you are the only one holding grudges

you made me a sinner
every night im seeing you in my dreams
all that i have i gave it to you
who changed your mind?
you made me a sinner
every night in my dreams you are killing me
everything that i have i gave it to you
who changed your mind?

[MC KRESHA:]
you thought that you could go alone
but you couldn't even buy dinner without me
even drinking limonade
and going in long drive with limo without me

you are going to want to drive this porche
with and without you for me is the same

the fame and dinner
with my money broke you
karma doesn't kill you
you doesn't even get caught by the army
be careful dont make them get me
when im at home
you are making me sick

you made me a sinner
every night im seeing you in my dreams
all that i have i gave it to you
who changed your mind?
you made me a sinner
every night in my dreams you are killing me
everything that i have i gave it to you
who changed your mind?

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019