Malësori

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39
  • Emri i Vërtetë:
  • Malësor Prenkocaj
  • Vendlindja:
  • Podgoricë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Malësori është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Malesori është një këngëtar i njohur shqiptar nga Triesh, në Malesija, Mali i Zi, ku ai jetoi dhe u rrit, ai përfundoi shkollën fillore dhe të mesme në Podgoricë. Emri i tij i plotë është Malesori Prënkoçaj. Pasioni i tij për muzikën shqiptare nisi kur ai ishte një fëmijë. Malesori ishte një anëtar i grupit folklorik të famshme nga Triesh, të quajtur "Besa", ku ai ishte i njohur si një këngëtare dhe instrumentalists i instrumenteve të folklori...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Don Pizhi

Memli Krasniqi

Hekuran Krasniqi

Kosovar Alija

Alban Shehu

Andin Randobrava

Mili Sallauka

Visar Peja

Artan Bakija

Luli (Lulzim Sadiku)


Tags: Malesori, Malsori, Malesor Prenkocaj

Malësori në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë