Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marigona Veseli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Marigona Veseli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore qytetare dhe popullore vajtuese. Marigona Veseli është këngëtarja e radhës e cila synon suksesin në skenën muzikore kosovare. Ajo dallon nga këngëtaret tjera, pasi përveç zërit karakteristik, ka edhe një profesion të dytë të veçantë. Marigona, vajza e talentuar prishtinase, është gati t’i hyjë sukseseve të skenës muzikore kosovare. Marigona Veseli, një zë me perspektiv i muzikës shqip, i është futur profesionit të muzikës dhe gjerë tani ka regjistruar shumë suksese. Muzikën e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

Balada (2019)

★★★★★

Këngë Të Vjetra Qytetare (2016)

★★★★★

Live 2015 (2015)

★★★★★

Këngë Dasmash Live (2014)

★★★★★

Live (2013)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Marigona Veseli

Komente 0