Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mariola Kacani & Jurgen Kacani - Kolazh Jugu 1 2019

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Jugu 1 2019".
3. Video është e këngës "Kolazh Jugu 1 2019", por nuk këndohet nga Mariola Kacani & Jurgen Kacani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mariola Kacani & Jurgen Kacani - Kolazh Jugu 1 2019  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  11

Orkestrimi:

Vani Rushiti

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Jurgen Kaçani

20/06/2014

2014-06-20T19:31:59+00:00Dallget buze Jonit
Brigjet ledhatojne
Po çelin bajamet
Enderrat mi zgjojne

Hedh vellon pranvera
Zbukurohet mali
Bashke me dallendyshet
Do me vij dhe djali

Ah moj vajze e bukur
Edhe pse jam large
Enderrat me ty-ja
I shoh per çdo nate

Hedh vellon pranvera
Zbukurohet mali
Bashke me dallendyshet
Do me vij dhe djali

Her me vjen si xhinde
Her me vjen si engjell
Me hyn nga penxherja
I veshur si dhenderr

Hedh vellon pranvera
Zbukurohet mali
Bashke me dallendyshet
Do me vij dhe djali

O e zeza ku te bej shkarpa,e zeza i ziu
E zeza ku te bej shkarpa,e zeza i ziu

O hajde lart e prij te thata e zeza i ziu
O hajde lart e prij te thata e zeza i ziu

O e zeza se cdua mish, e zeza i ziu
E zeza se cdua mish, e zeza i ziu

O hajde lart e prij ne lis, e zeza i ziu
O hajde lart e prij ne lis, e zeza i ziu

O e zeza se cdua gjume, e zeza i ziu
E zeza se cdua gjume, e zeza i ziu

O hajde lart e fli tek une, e zeza i ziu
O hajde lart e fli tek une, e zeza i ziu


-

Një behar të tërë moj unë për ty punova vogëlushe e vogël moj veshur me të holla
Një behar të tërë moj unë për ty punova
vogëlushe e vogël moj veshur me të holla

E Salo, Salo moj Salushe ishe vajzë u bëre nuse,
O Salo, Salo moj Salushe ishe vajzë u bëre nuse

O, o syzez' o, lum ky djali që të do
A, a syzez' a, lum ky djali që të ka
Ohoo syzez' o, lum ky djali që të do
A, a syzez' a, lum ky djali që të ka

Fustan më kërkove moj, te bardh' unë ta solla
vogëlushe e vogël moj, veshur me të holla
Fustan më kërkove moj, te bardh' unë ta solla
vogëlushe e vogël moj, veshur me të holla

E Salo, Salo moj Salushe ishe vajzë u bëre nuse,
O Salo, Salo moj Salushe ishe vajzë u bëre nuse

O, o syzez' o, lum ky djali që të do
A, a syzez' a, lum ky djali që të ka
Ohoo syzez' o, lum ky djali që të do
A, a syzez' a, lum ky djali që të ka


Ky tekst u dërgua nga Argetim MKartolina (3)

11
14
8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet