Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariola Kacani - Pike E Lotit Lag Fustan Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Qerpiku i diellit pa dalë
dallëndyshet pale pale
vashës i thonë ca fjalë
pik’e lotit lag fustanë.

T’erdh karta për nizam
dridhet buza hanë cigarë
në u kthefsha dot i gjallë
dil më prit te gur i bardhë.

Kaluan kaqë beharë
mbeta me kokën mënjanë
kur u poqëm s’di ç’ka ngjarë
vesa lag e ne prapë të tharë.

Kur të dy hipën mbi kalë
shkundën lule zogjtë mbi dardhë
mjegulla mbuloi dynjanë
bilbilat ndezën sabanë.


Mariola Kacani - Pike E Lotit Lag Fustan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pike E Lotit Lag Fustan".
3. Video është e këngës "Pike E Lotit Lag Fustan", por nuk këndohet nga Mariola Kacani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:


Komente 0