Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariola Kacani - Celu Celu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

1 Doli thëllëza në brinjë.
Merr rrugën, kërkon shtëpinë.
N'ato penxhere t'argjendta,
si ylber ç'u gjenda brenda.(2x)

2 Si flutur e kish bërë nëna.
Sa lezet që i kish kënga.
Flokët ç'i zbrisnin te këmba.
Larë e veshur alla-frënga.(2x)

3 Lum çfarë kishte rritur nëna.
Balli zbardhte porsi hëna
Më dha çfarë më donte zemra,
ashtu si ma kishte enda.(2x)

Refreni
E bukur si trëndelinë!
Hajde, hajde moj Malinë!
Çelu,çelu manushaqe!
Më jep mua sy e faqe.(2x)


Ky tekst u dërgua nga Edlira Musta

Mariola Kacani - Celu Celu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Celu Celu".
3. Video është e këngës "Celu Celu", por nuk këndohet nga Mariola Kacani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:


Komente 0