Më mbaj mend (për 1 muaj)

Master-virus - Per Shkoll Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ref 2x: Edhe nese klasen s'kaloj
Un prap shkollen vazhdoj
Rruga jeme shum e gjat
Po un se harroj

Hapi syt qe di t're te vazhdoj
Bohem gati qe n'shkollt'shkoj
Hy n'klas prej gjumit i bam spat
Dit tersi e paskam radhen me u pyt edhe 1 disfat
M'pyt profesori n'matematik
Kaq shpejt ka je tu shku more aktor karizmatik
Dit per dit shkoll rri e boj
Asigja deri tashi spo kuptoj
Sa her m'qon m'msim un menoj me qit dashnoren per akullore
S'maj men qa kam hanger mram e jo per gjana shekullore
Me zor pres t'bije zila
T'zgjohem nga kjo anderr e keqe qe po flija
Jam bo tu nigju si me qen tu pi hashash
M'duket profesori si nje 4 fletsh i trash
6 or ka 45 min i kaloj n'stres....yes
Boj naj propozim e naj pergjigjie pozitive pres
Prap dhe dita e nesermen e njejta rutin
Sdi ku me u qetesu n'tru me gjet naj vitamin

ref 2x: Edhe nese klasen s'kaloj
Un prap shkollen vazhdoj
Rruga jeme shum e gjat
Po un se harroj

(Hah)Kalova pushim per qef
Nga Tirana n'Diber tu heq ket mllef
Marun pushimet filloj shkolla
Mora at qe asiher se kerkova
Te shpis thojn se ket simester ke me msu
Truni me esht ba drucdo or msimi tekste tu nej tu shkru
E tu tall lesht me msuset qe kohen me kalu
Inati vjen prej simestrit t'par i bom drras
7 land i ngelun 7 veta thot truni do ti vras
Ngaterrohem me ta si ma perpara
per her te par mora cmimin nishi si ha fara
Edhe pastrusja ka fillu me kerku sherr
I kam hap pun tu nej kot si berr
Tu qesh e tu luj dhe simestri dyt kaq e pat
2 land i ngelun prap pesova tjeter disfat
Overdoz dhe per vjesht...pys profesorin kur e kena provimin
aj bohet shum gjaknxeht per 2 sec e qetesova sa i tregova lekt
E ne provim mxorri pa difekt

ref 2x: Edhe nese klasen s'kaloj
Un prap shkollen vazhdoj
Rruga jeme shum e gjat
Po un se harroj


Ky tekst u dërgua nga Dibra


Nuk kemi video për këtë këngë.
Master-virus - Per Shkoll
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Shkoll".
3. Video është e këngës "Per Shkoll", por nuk këndohet nga Master-virus.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Master-Virus:


Komente 0