Më mbaj mend (për 1 muaj)

Matolale
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Shkurt 1997
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  412
Këndon kryesisht: hip-hop

Matolale është këngëtar i njohur. Më datë 2 Mars 2019, Matolale publikon videoklipin "Freestyle". Teksti i këngës u shkrua nga Matolale.

Më datë 13 Prill 2019, Matolale publikon videoklipin "Kapo". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Matolale.

Më datë 12 Qershor 2019, Matolale publikon videoklipin "One Shot". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Matolale.

Më datë 28 Shtator 2019, Matolale publikon videoklipin "Tirona".

Më datë 15 Tetor 2019, Big Kik publikon videoklipin "Ça Je Tu Thon?", në bashkëpunim me Matolale. Teksti i këngës u shkrua nga Big Kik & Matolale.

Më datë 18 Nëntor 2019, Matolale publikon videoklipin "Dybala".

Më datë 22 Janar 2020, Sivi, Matolale, Ili & Rio Zaffa publikojnë videoklipin "Blocka".

Më datë 15 Mars 2020, Matolale publikon videoklipin "Favela".

Më datë 3 Prill 2020, Matolale publikon videoklipin "Ca Milion Lek (Freestyle)".

Më datë 23 Prill 2020, Matolale publikon videoklipin "Batman".

Në Maj 2020, Matolale merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Favela".

Në vitin 2020, Matolale publikon albumin "2027".

Më datë 5 Qershor 2020, Matolale & Noizy publikojnë videoklipin "Adrenaline".

Më datë 28 Gusht 2020, Matolale publikon videoklipin "Lucky". Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 22 Shtator 2020, Matolale publikon videoklipin "Real".

Më datë 17 Nëntor 2020, Matolale publikon videoklipin "Viking".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

153

Anëtar i labelit

O.T.R.

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet