MatoLale
MatoLale
MatoLale
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Shkurt 1997
  • Horoskopi:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
MatoLale është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 2 Mars 2019, Matolale publikon videoklipin "Freestyle". Teksti i këngës u shkrua nga Matolale.

Më datë 13 Prill 2019, Matolale publikon videoklipin "Kapo". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Matolale.

Më datë 12 Qershor 2019, Matolale publikon videoklipin "One Shot". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Matolale.

Më datë 28 Shtator 2019, Matolale publikon videoklipin "Tirona".

Më datë 15 Tetor 2019, Big Kik publikon videoklipin "Ça Je Tu Thon?", në bashkëpunim me Matolale. Teksti i këngës u shkrua nga Big Kik & Matolale.

Më datë 18 Nëntor 2019, Matolale publikon videoklipin "Dybala".

Më datë 22 Janar 2020, Sivi, Matolale, Ili & Rio Zaffa publikojnë videoklipin "Blocka".

Më datë 15 Mars 2020, Matolale publikon videoklipin "Favela".

Më datë 3 Prill 2020, Matolale publikon videoklipin "Ca Milion Lek (Freestyle)".

Më datë 23 Prill 2020, Matolale publikon videoklipin "Batman".

Në Maj 2020, Matolale merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Favela".

Në vitin 2020, Matolale publikon albumin "2027".

Më datë 5 Qershor 2020, Matolale & Noizy publikojnë videoklipin "Adrenaline".

Më datë 28 Gusht 2020, Matolale publikon videoklipin "Lucky". Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 22 Shtator 2020, Matolale publikon videoklipin "Real".

Më datë 17 Nëntor 2020, Matolale publikon videoklipin "Viking".

Më datë 7 Mars 2021, Matolale publikon videoklipin "Resto". Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 8 Prill 2021, Matolale publikon videoklipin "Audi". Teksti i këngës u shkrua nga Matolale. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 2 Qershor 2021, Matolale publikon videoklipin "Flak". Teksti i këngës u shkrua nga Matolale. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 28 Korrik 2021, MatoLale publikon videoklipin "Enxhi". Teksti i këngës u shkrua nga MatoLale & Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 6 Tetor 2021, Matolale publikon videoklipin "Jolie". Teksti i këngës u shkrua nga MatoLale.

Më datë 9 Tetor 2021, Nush, Kennz, Grido, Il Ghost, Bardhi, Ari, Meriton & Matolale publikojnë videoklipin "Jackpot II", në bashkëpunim me Meriton Mjekiqin. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 7 Nëntor 2021, Matolale publikon videoklipin "Favela Polizei". Teksti i këngës u shkrua nga MatoLale. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Sivi Beats.

Më datë 5 Shkurt 2022, Ronela Hajati publikon videoklipin "Gips", në bashkëpunim me Matolale. Muzika e këngës u punua nga Marko Polo, teksti u shkrua nga Marko Polo, Ronela Hajati & MatoLale, ndërsa për orkestrimin u kujdes Tull Production.

Më datë 6 Maj 2022, MatoLale publikon videoklipin "Temena". Teksti i këngës u përgatit nga vetë MatoLale, teksa për arranzhimin u kujdes Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 15 Qershor 2022, MatoLale & Ronela Hajati publikojnë videoklipin "Papi Chulo". Teksti i këngës u përgatit nga vetë MatoLale, teksa për arranzhimin u kujdes Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 5 Korrik 2022, MatoLale & Jongmen publikojnë videoklipin "Kokaina". Muzika e këngës është shkruar nga vetë MatoLale. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 20 Korrik 2022, MatoLale & Trannos publikojnë videoklipin "Bounce". Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 10 Dhjetor 2022, MatoLale publikon videoklipin "Kush". Teksti i këngës u përgatit nga vetë MatoLale, teksa për arranzhimin u kujdes Young Klik. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Young Klik & Tull Production.

Më datë 25 Dhjetor 2022, MatoLale publikon videoklipin "100 Lek".

Më datë 1 Shkurt 2023, MatoLale publikon videoklipin "Shtet". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga MatoLale & Big Deal Records, teksa teksti u shkrua nga vetë MatoLale. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 21 Maj 2023, MatoLale publikon videoklipin "Rrugve Tirones / Benzinata". Teksti i këngës u shkrua nga vetë MatoLale. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 8 Qershor 2023, MatoLale publikon videoklipin "Aventador". Teksti i këngës u shkrua nga vetë MatoLale. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alandy.

Më datë 12 Korrik 2023, Bardhi, MatoLale & Luana Vjollca publikojnë videoklipin "Shtinja Flakën", në bashkëpunim me MatoLale. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Bardhi Idrizi & MatoLale kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge.

Më datë 12 Gusht 2023, MatoLale publikon videoklipin "Diamante". Teksti i këngës u shkrua nga vetë MatoLale. Produksioni audio u realizua nga Jeris Kaso.

Më datë 16 Shtator 2023, MatoLale publikon videoklipin "Dashni Ilegale". Teksti i këngës u përgatit nga vetë MatoLale, teksa për arranzhimin u kujdes Jeris Kaso. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Jeris Kaso.

Më datë 15 Nëntor 2023, MatoLale publikon videoklipin "E Fundit". Teksti i këngës u përgatit nga vetë MatoLale, teksa për arranzhimin u kujdes Jeris Kaso. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Jeris Kaso.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 240