Më mbaj mend (për 1 muaj)

MatoLale - Favela Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  77

Lagjet tona si Favela
Mezi pres qe t`vi e diela
Pare t`ndryshme pare t`shpeshta
Sukses kam se sukses desha
Se di pse t`ka ik buzeqeshja
Futem n`luft sic futem n`rreshta
Ju po tregoni vec vjersha
E kuptova sa vlen heshtja

N`rrug mora bleukoplonomi
Jom G deri n`monotoni
Prototip kshu ska asnji
Pi deri sa boj Vit t`Ri
Tu bo gara moto GP
Koka bardh edhe shpirti i zi
Vi me 1 Golf GTI
Un jom G jo nuk je ti

Tani m`thoni se ca boni
Kur t`vij me nji stil tomsoni
S`keni asgjo s`meritoni
E din t`gjith kush eshte Kampioni
Mu ka djeg dhe mikrofoni
Ja kam blloku dhipin si tamponi
Ajo rri tu m`pa mu nga ballkoni
E di mir se kush eshte Doni

Ref.
Shqipe sa xhiron se sa
Tu rrit standartin like Canada
Marim pagesat dhe ca
Liket jan t`omla bakllava
I`m a hood star o la
I`m a hood star o la
Rrrrratatataa...
I`m a big man o la
I`m a hood man o la
Favela...
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Brrrrrrr...
Favela...
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Lagjet tona Favela

Nisem on a road Mati
Vetem ose vet i sati
Dukem si iluminati
Jo s`je pjes e ktij debati
Thyhet banka 8 sahati
8 dhipa n`shamanje i lagi
Kutohet qe m`ka ardh vakti
Nuk po m`ze mo as krevati
Tu pa ondrra me Bacardi
Me 1 Jaht vet i disati
Kom synimin qe s`e pati
Asnji nga juve me daki
N`rrug na kishe tu bo party
Njejte na ke vec ka ndrru kati
Cunat po m`thojne o John Gotti
N`realitet jom me i qarti

Ok lali shkojm avanti
Ktyne tjerve ju ka skadu mandati
Gati per lufte sikur jom nga Baghdadi
Nese ka lek at`here ky eshte debati
Ky eshte problemi i japim zgjidhje
Nga askushi, dikushi me lidhje
Ti nuk njeh tipa qe merem ke kille
Fuck whatever you feel

Ref.
Shqipe sa xhiron se sa
Tu rrit standartin like Canada
Marim pagesat dhe ca
Liket jan t`omla bakllava
I`m a hood star o la
I`m a hood star o la
Rrrrratatataa...
I`m a big man o la
I`m a hood man o la
Favela...
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Brrrrrrr...
Favela...
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Lagjet tona Favela


Ky tekst u dërgua nga RejdiMatoLale
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/03/2020
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 17


MatoLale - Favela
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Favela".
3. Video është e këngës "Favela", por nuk këndohet nga MatoLale.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (6)

24
24
18
20
24
25

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga MatoLale:


Komente 2