Më mbaj mend (për 1 muaj)

MatoLale - Kur Flas Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

A thu du me t'pa mir
Vec se t'thojn mirmengjes
A thu jan n'krah tim
Edhe ather kur se pres
A thu do jen me mu
Edhe noshta kur te vdes
A do ma kujtojn emrin
Apo thjesht nje leter n'kthes
Qe laget...
Qe e hedh posht shiu
Un si largova
Ato ikin vetvetiu
Un qendroj perpara
Aty n'maj si veriu
Asnjoni nuk deshti me pa
Ku ka me shku ky fmiu
Asnjonj nuk besoj
Po bertisja me t'madhe
Asnjoni s'ishte me mu kur i kam hy un ksaj valle
Njerzit qe t'braktisin
T'lejn n'balt se bejn t'madhe
Mos t'jet per veten tate
Dije se kan me t'nale
Probleme zhgenjime goditje pa fund
Mos e le veten mato
Jepi coje deri n'fund
Zvaritu lufto edhe malet ke mi tund
Me tregu qe ska njeri vec
Zotin qe t'mund
Asnji nuk e din
Asnojni u bo koh
Qe n'zemer jo ty nuk po t'hin
Vec njerez qe shkojn e njerez qe vijn
E shof qe e kam humbur
E tani nuk ka me shpetim
Shum vranet moti
Gjona monotone
Sikur t'kisha fuqi
Qe ti ngrej un kto simbole
Dashuri paqe buzqeshje dhe shpres
Si harroj tradhtit si harroj der sa t'vdes
Po ska problem
Ju per mu mos u brengosni
Ju gjuni me thika n'shpin
Po jo nuk me plagosni
Kom fitu imunitet nga njerzit a m'besoni
Qe nuk po m'vret me plumbi
Nuk po m'vret me as tomsoni
M'kan vra shum heret po e ndjej
Ate tabu qe ke ti vij ta thej
Kush je ti me m'tregu se sa vlej
Kur flet m'shif n'sy mu hej
Ata s'deshen tani vi ta rrefej
T'lejn mes rruges e ska kush t'ngrej
Po ca duhet t'boj un tani
M fal duhet ta lej?
Po jo nuk ka pidh none q t'vij ondrren e t'ma thej
E jo nuk ka pidh none qe t'vij e t m'thot jo
E jo nuk ka pith none qe m'del n'rrug e m'nalo
T'kishe qen n'rrug time e ti kishe len me koh
Sa pengesa kalo robi dhe qe nuk i trego
Kshu dhe historia ime vllai
Kom kalu shum gjona
Me thon drejten s'esht kollaj
Kush m'nimoj s'ja harroj kujt vallai
E kush ma ka ngul
Do kthehem nj dit bye
Tani do luftoj shifemi n'maj
Do perpiqem per familjen qe krenar ti boj
Ska rendesi sa do m'pengojn
Une do vazhdoj
Me dhon shembull me vepra
 E jo vetem me goj


Ky tekst u dërgua nga Redi TarelliMatoLale
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/03/2020


MatoLale - Kur Flas
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Flas".
3. Video është e këngës "Kur Flas", por nuk këndohet nga MatoLale.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

14
18
19

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga MatoLale:


Komente 0