TEKSTESHQIP

Mc Blero
Rap Hooligan
Lyrics
(Feat. Nik-t & G-im)

MC Blero
Le te flasin per ca folem
Mos te flasin per ca thon
Se sa degjojn hip hop se se sa vlen muzika jon
Se sa e ndiejne fazen se sa e dashurojn
Se sa do e ndiejne deri ne fund kjo eshte puna jon
Edhe pa lek edhe me kile normale po si gjithmon
Kam grupin me vete dhe shijen e barit qe po me karikon
Jam si material i ri qe direkt tregun e bllokon
Nga lagjet nga erresira ne dritare dhe brenda ne dhome
Tani do te tregoj vllai se si kercehet napolon
Uniformen qe mban veshur ta kuptosh se sa te shkon
Kjo eshte per cdo arrestim dhe per cdo cun ne lagjen ton
Qe sot po vuajne denimin se bere akuzen zoti barbon
Mbase ti nuk ja ke friken se posti qe ke te favorizon
Por vall do jet keshtu gjith kohen as ti se beson
Diten qe do te te nxjerrin do te te presin asnje s harron
Ato qe ke bere do te lahen ketu se ne boten tjeter s shkon

NIK-T Ref.2X
Gjeje pak tani se ca po vjen RAP BAV hooligan
besoj nuk e ke degjuar
ne cdo cep dhe ne cdo rruge me gjen
dhimbje pa lotuar sepse jeten kam provuar

NIK-T
Jam ai qe shteti kerkon
Jam ai qe kurr nuk gabon
Jam qe ti me degjon
Rimat e mia ti do ti kopjon
Ngado qe shkova nuk u pendova
Nga do rrepova nuk u pengova
Veten formova selin e krijova dhe rrugen vazhdova
Nuk u dorzova dhimbjen durova dhe e pranova
Kur u gjykova dhe e mendova se parashikova
U denova per narkotik
Jam personi kritik teper tipik
Edhe fanatik dhe mbi te gjitha

NIK-T Ref.2X
Gjeje pak tani se ca po vjen RAP BAV hooligan
besoj nuk e ke degjuar
ne cdo cep dhe ne cdo rruge me gjen
dhimbje pa lotuar sepse jeten kam provuar

G-IM
Mos ka nonje tip qe njeh fytyren time
I thoni te mos flas mos te kemi keqkuptime
Nuk kemi kohe per lojra ndaj nuk dua gabime
5 4 3 2 1 dhe gati per xhirime.
Hidhem direkt ne sulm
Kam kta ne anen time
Ushtri e rritur vetem qe boll kam marr mesime
Andej jam rritur une denohen rende keto qellime
Nuk mund ta sundosh boten se bota s duron rregjime
Nga do qe do degjohet fjala muzika ime
Dua qe ta besojne se s jam i vetem por jemi te gith
Dhe momenti do te vij mobilizohuni s ka me kthime
Te gjitha rregulloret njihen vetem per kontrollime

NIK-T Ref.2X
Gjeje pak tani se ca po vjen RAP BAV hooligan
besoj nuk e ke degjuar
ne cdo cep dhe ne cdo rruge me gjen
dhimbje pa lotuar sepse jeten kam provuar
1x (nuk ka kohe per ta shpjeguar)

DËRGOI:
INFO
Për ti dhënë gjithçkaje më shumë atmosferë, ky produkt muzikor përcillet tek shikuesit i plotësuar tejet mirë me videoklip, i cili u publikua më 15 Mars 2012.