Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Mensur Kadriu - Kam Gabu  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/06/2017

2017-06-20T14:49:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kam Gabu" kënduar nga Mensur Kadriu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mensur Kadriu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vllaznimi - Kam Gabu

KAM GABU TANI E PRANOJ
TY ME TE HUMB JO NUK E LEJOJ
KAM GABU FALJE PO TE KERKOJ
VETEM TY TE DASHUROJ

TI A MUND TE DUASH DIKE TJETER
A E HARRON DASHNIN E VJETER
E PRANOJ QE KAM GABU
QE JAM LARGU

TI A MA FAL SE PISHMAN JAM
A E DINE QE VEQ TY TE KAM
E PARA JE KAN PER MU TY DU

KAM GABU TANI E PRANOJ
TY ME TE HUMB JO NUK E LEJOJ
KAM GABU FALJE PO TE KERKOJ
VETEM TY TE DASHUROJ

TASH KOHEN ME KTHY JAM TU DASHT
PRAP AFER PO DU ME TE PAS
TI EDHE NJE SHANSE A MA FAL

TI A MA FAL SE PISHMAN JAM
A E DINE QE VEQ TY TE KAM
E PARA JE KAN PER MU TY DU

KAM GABU TANI E PRANOJ
TY ME TE HUMB JO NUK E LEJOJ
KAM GABU FALJE PO TE KERKOJ
VETEM TY TE DASHUROJ

Turabi Hajolli - Kam Gabu

Nuk besoj mo n dashuri
Kom mendu qe vdes per ty
Por ne ty un kom dyshu
Se aspak nuk je per mu

Nuk besoj mo n dashuri
Kom mendu qe vdes per ty
Por ne ty un kom dyshu
Se aspak nuk je per mu
Sdu te shoh ty ma me sy

Kam gabu un kam gabu
Qe zemren ty ta kam dhan
Sa shum mendoj aq me shum i bi pishman
Se vetem ti me mu ke lu
Tash ke mbet ne vetmi
N vetmi tu vajtu

Nuk besoj mo n dashuri
Kom mendu qe vdes per ty
Por ne ty un kom dyshu
Se aspak nuk je per mu

Nuk besoj mo n dashuri
Kom mendu qe vdes per ty
Por ne ty un kom dyshu
Se aspak nuk je per mu
Sdu te shoh ty ma me sy

Kam gabu un kam gabu
Qe zemren ty ta kam dhan
Sa shum mendoj aq me shum i bi pishman
Se vetem ti me mu ke lu
Tash ke mbet ne vetmi
N vetmi tu vajtu

Kam gabu un kam gabu
Qe zemren ty ta kam dhan
Sa shum mendoj aq me shum i bi pishman
Se vetem ti me mu ke lu
Tash ke mbet ne vetmi
N vetmi tu vajtu


Nuk besoj mo n dashuri
Kom mendu qe vdes per ty
Por ne ty un kam dyshu
Qe aspak nuk je per mu
Sdu te shoh ty mo me syy

Kam habu un kam gabu
qe zemren ta kam dhan
sa shum mendoj aq me shum i bi pishmon
se vetem ti me mu ke lu
tash ke mbet ne vetmi n vetmi tu vajtu

Kam habu un kam gabu
qe zemren ta kam dhan
sa shum mendoj aq me shum i bi pishmon
se vetem ti me mu ke lu
tash ke mbet ne vetmi n vetmi tu vajtu

Vellezerit Mziu - Kam Gabu

Spaska qen e shkruar
tmë ngroh hija jote
gjithnji mke munguar
asnjiher si sonte

Kam gabu moj kam gabu
ty te tjetri të lash me shku
s'tkam harru moj s'tkam harru
t'lutem m'fal se jam pendu (2x)

Po e shoh shum ke ndryshu
sje ma ajo që mthe të du
edi shum un kam gabu
ty te tjetri të lash me shku

Dashurija është si loj
por jo të tallesh e të luash
dhe pastaj kur teket ty
si cigaren ate ta shuash

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mensur Kadriu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet