Mergim Gojani (Gimi)
Mergim Gojani (Gimi)
Mergim Gojani (Gimi)
  • Emri i Vërtetë:
  • Mergim Gojani:
  • Vendlindja:
  • Gjakove Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Mergim Gojani (Gimi) është këngëtar i njohur. Ai jeton prej vitesh në Kantonin e Aargaut (Zvicër). Ka qënë pjesëmarrës në shumë koncerte të ndryshme në Diasporë. Ka disa këngë të shkëlqyeshme me videoklipe dhe është duke punuar ende në fushën e Artit, të cilin e çmon aq shumë. Ka një vokal të veçantë dhe në Diasporë e njohin si "Zëri i ëmbël".

Më datë 1 Mars 2013, Mergim Gojani (Gimi) & Johnny publikojnë videoklipin "Like". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 10 Mars 2015, Mergim Gojani (Gimi) publikon videoklipin "Shoqe S'muj Me T'pase". Teksti u shkrua nga Ilir Berani. Videoklipi u prodhua nga Swart Production. Me këtë këngë, Mergim Gojani (Gimi) merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 26 Nëntor 2016, Mergim Gojani publikon videoklipin "A Je Mire". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fatmir Muja.

Më datë 26 Maj 2018, Mergim Gojani publikon videoklipin "Mehlem Per Shpirtin Tem".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2