Më mbaj mend (për 1 muaj)

Metronom - Prap Njejt Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Munohna me kuptu
Per qka jetoj qka po du
Menoj per shum sene
Thell n'menime pse athu??

Lypi shpjegim n'pikpytje
N'qdo minut ndjej zhytje
M'vjen keq per veti
ti si un shum her n'ndytje

Vin momente t'pakuptimta
Pasha zotin t'doken t'imta
Po kur nalesh I menon
E sheh vetin n'vene t'zymta

Kejt jetojm kishe per mir
Mu bo mir pe di o fshtir
Pse me jetu n'ondra na
Realiteti met veq deshir

Jom kampion kur o n'pytje
Me luftu me jeten
S'po t'kuptoj pasha veten
E donn rrenen jo t'verteten

Shum kalova n'jet
Njeri perfekt s'mun me gjet
Lumturia nuk ka qmim
Parja prap veq flet

E ty engjulli jem shum t'du
Veq ty du me t'pas ngat
Skom mu nal asni minut
Pa ty jeta m'doket that

Nuk ka lidhje dojn a sdojn
Une prap mes I vjetri
Dashni kom shum n'ty
Une gjeth mes I njejti

reff.2x

Gjithqka po merr fun
Pse jetoj me pse un
per pak respect vun
pse jeta me neve lun

heej a pe sheh a pe vreen prap njejt
shum kalova n'jet po prap si bona kejt
menoj po prap thom pse mir kurgjo skom
jeta m'ka lodh un veq vetes i boj dom

rap.II

lypi forc ku s'ka fuqi
vdekjes mi dhon jet munohna
kuptom he burr nalu ngom
thuj boll mo vetit i bona

a u bo boll mo qeshtu
a u bo boll tu djeg barut
Zonjusha me gjak n'allti
m'thot vazhdo e mos u tut

kqyr ni tjeter ka na doli
boll jaran se t'musht jem helm
Politika des per karik
lumturia m'vjen si shkelm

Shoh gjurm pa rrugdalje
qka pash un a she ti
Shum zhurm edhe rrena
dhe aty ku ka qetsi

ala zakonet folin
ty po tdrejtona o jaran
A prishet dashnia per fe
katolik a musliman

Phtuu s'o be kjo arsye
feja Zotit osht veq njeri
Nuk ka buk ska dashni
per qeto diq qaq i ri

N'menime t'kufizune
E keqja prap po bon pun
Shum deshira n'shum udhkryqe
A pe sheh tip prap po vun

Boll mo nalu boll durova
boll po t'thom boll merr vesh
boll n'terr na shkun dit
Boll n'menime mir tu prit mu bo 1 dit


Ky tekst u dërgua nga  MannicaLMetronom
Publikimi: 12/08/2010


Metronom - Prap Njejt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prap Njejt".
3. Video është e këngës "Prap Njejt", por nuk këndohet nga Metronom.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Metronom:


Komente 0