Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Mihrije Braha - Atdheut Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1999

1999-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Foleja E Arberit"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Atdheut Tim" kënduar nga Mihrije Braha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Albion Rexhaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Edhepse jetoj ne mergim
Zemra me qan per vendin tim
Edhepse une jam shtate vjeçar
Per vendlindjen e babit malli me ka marre

Ti do te vishe ne vendin tend
Aty ku babi yt shtatin ka zon
Vendi yt eshte vend plot dashuri
Aty ku shpirtat pushojne qetesisht

Ref...
Te paret tane na kane lane amanet
Ne mergim mos me u trete x2

Duaje atdheun tend
Kudo qe te shkon te burreron
Do ta dua vendlindjen e babit tim
Edhepse linda larg atje diku ne mergim x2

Edhepse jetoj ne mergim
Zemra me qan per vendin tim
Edhepse une jam shtate vjeçar
Per vendlindjen e babit malli me ka marre

Ti do te vishe ne vendin tend
Aty ku babi yt shtatin ka zon
Vendi yt eshte vend plot dashuri
Aty ku shpirtat pushojne qetesisht

Ref...
Te paret tane na kane lane amanet
Ne mergim mos me u trete x2

Duaje atdheun tend
Kudo qe te shkon te burreron
Do ta dua vendlindjen e babit tim
Edhepse linda larg atje diku ne mergim x3Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...