Më mbaj mend (për 1 muaj)

Te Njoha Ne Qershor

Ti erdhe ne nje dite qershori
dhe yjet m'i zbrite ne sy
shpirtit me solle pranveren
fare dashurie mbolle aty

Kaluan dite, muaj kaluan
e ne te dashuruar mbetem
une - lulja jote plot me ere
ti - ylli qe me ndricon jeten

- Poezi nga Mimoza RistaNuk ka akoma asnjë votë


Komente 0