Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mira Bregu - Cigani

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cigani".
3. Video është e këngës "Cigani", por nuk këndohet nga Mira Bregu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mira Bregu - Cigani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Sonte..."

Komente

Asnjë Koment

31/03/2013

2013-03-31T22:17:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Cigani" kënduar nga Mira Bregu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Merita Lika - Cigani

Merre nje valle mor usta,
Se kemi dasem e jo shaka.
Se kemi miq sot ne gosti,
se kemi fis e shoqeri (2.x)

Ref.
Qaje pra more cigan
Nje melodi per fukarane.
Nje melodi me klarinet`,
Nje melodi si ce di vet`. (2.x)

Aman rakia sec me dehu.
Embel muzika me rrembeu.
Se shkoi e shkreta pasuri,
Per me te bukren melodi. (2.x)

Ref.
Pra more cigan
Nje melodi per fukarane.
Nje melodi me klarinet`,
Nje melodi sic e di vet`. (3.x)

Sami Kallmi - Cigani

Nje zog i bukur mali
Mbi supin tim qendroj
Per jeten e ciganit
Me mua bisedoj

Kur zerin ia degjova
Bukur me tingelloj
Sa i paditur isha
Ciganin se vlersoj

Ne dasme dhe ne festa
Cigani shume feston
Kjo eshte tradita e tyre
Qe jeten ta shijojne

Nje ciftetel i bukur
Tamam si ne Arabi
Nje gote raki cigani
Dhe klarineta e tij

Zeri ia degjova
dhe zogu fluturoj
Ne fusha dhe lendina
Ciganin e takoj

Sa shum deshire un kisha
Me ta une te jetoj
Te kisha krahu si zogu
Ciganet t'i takoj

Ne dasme dhe ne festa
Cigani shume feston
Kjo eshte tradita e tyre
Qe jeten ta shijojne

Nje ciftetel i bukur
Tamam si ne Arabi
Nje gote raki cigani
Dhe klarineta e tij
Më Shumë Këngë Nga Mira Bregu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet