Mirlinda Veseli Poezi
Mirlinda Veseli

Tema: Poezi Për Vjeshtën


Vjeshta

U zhduk vapa shkoi vera
Dhe bilbili me s' këndon
Erdhi vjeshta me te tjera
Syri ynë q'i shikon

Era fryn dhe fletet bien
Pemet zhvishen si nga mot
Mali,fusha me s'kan hijen
Qe e kishte gjer me sot

Por e mir eshte vjesha
Sepse bujku gjith punon
Per te vjelur sot ka vreshta
Neser arat po leron

- Poezi nga Mirlinda Veseli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Mirlinda Veseli


Komente 0