Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Vjeshtën

Vjeshta

U zhduk vapa shkoi vera
Dhe bilbili me s' këndon
Erdhi vjeshta me te tjera
Syri ynë q'i shikon

Era fryn dhe fletet bien
Pemet zhvishen si nga mot
Mali,fusha me s'kan hijen
Qe e kishte gjer me sot

Por e mir eshte vjesha
Sepse bujku gjith punon
Per te vjelur sot ka vreshta
Neser arat po leron

- poezi nga Mirlinda Veseli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  15


Më shumë nga Mirlinda Veseli


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet