Mody
Mody
Mody
  • Vendlindja:
  • Kukes Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk Uk
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Prill 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Mody është këngëtar. Emri i vertete eshte Edmond. Ka emigruar i vogel per ne Angli ku jeton dhe sot. Ka filluar te merret me rrep qe ne 2010 me kengen pisat ku nofken e ka pas m-k ne bashkepunim me flamer, mc don, artz nga labeli i act gang dhe varrosi nga grupi OTR. Ka qene pjesetar i bandes ACT gang, e cila ne ate kohe ka pasur marredhenie te mira me grupin me te mire te rrepit ne ditete e sotme OTR. ACT gang ishte nje nga bandat me te degjuara te Harrow barrouh, nje lagjeje qe njihej si zona e ketyre te fundit. Numeron edhe disa freestyle qe nuk jane te shfaqura per momentin.

Më datë 11 Mars 2017, Mody publikon videoklipin "Dalim", në bashkëpunim me Leno.

Më datë 26 Nëntor 2017, Mody publikon videoklipin "Dolce Vita", në bashkëpunim me Leno.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: kelmend kelmend  Komente 0