Motrat Mustafa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  572
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Motrat Mustafa është një duo artistësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Motrat Mustafa (Safete (lindur më 1971) e Sahide Mustafa (e lindur më 1974), janë këngëtare nga Kosova. Rrjedhin nga nje fshat shume me vlera per muziken mbare popullore siç ishte Mushtishti, nje fshat i Therandes. Ishin 8 motra dhe qe te gjitha kendonin, dy te parat kane kenduar shume vite me pare, ndersa 6 kendojne shume shpesh tani bashke. Këndojën që nga fëmijëria dhe shquhen në publik për herë të parë në Radio Zagreb në vitin 1981 me kolabor...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareJeta Plot Dashni (2018)

Burime Folklorike (2017)

Zemres Nuk I Dihet (2017)

Dashnia I Then Ligjet (2016)

Hajde Për Hajr Dasma (2015)

Meli Meli (2015)

Unë E Ti Një Zemër (2014)

Ti Më Thirr Në Valle (2014)

Besova E Gabova (2013)

Krushqit Po Na Vijne (2013)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Qika E Nanës
Me Fal Bija Ime
Lamtumire Fusha E Male
Bija E Kusherina
Muaji I Mëshirës
Dashnija I Then Ligjet
Zemren Ma Ke Thy (Zeri Yt I Mjer)
Shpirtit Tim
Kuq E Zi
Linde Vella Na I Gezove Zemrat


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:


Tags: Motrat Mustafa, Motra Mustafa, Motrat, Motrat Mostafa, Safete Mustafa, Sahide Mustafa

Motrat Mustafa në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë