Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mozzi
  • Vendlindja:
  • Prizeren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Gusht 2000
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  53
Këndon kryesisht: pop R&B

Mozzi është këngëtar i njohur. Gramoz Ahmetaj, apo Mozzi siç njihet me shume, eshte nje kengetar nga qyteti Prizrenit i cili qe ne moshe te re ai e kishte pasion muziken.

Me 17 Shtator 2017, ai lancoi kengen e tij te pare ne bashkepunim me Manjola Ahmetaj me titull "Pi Shprehna Fletes".

Me 5 Tetor 2017, ai lancoi edhe nje kenge solo me titull "Sa Tkam Dasht".

Më datë 9 Prill 2018, Mozzi publikon videoklipin "Maturant" solo kete keng ai ia dedikon shkolles se tij te cilen i ka kaluar 3 vjet se bashku me shoqnin e tij.

Tani se shpejti do presim edhe projekte tjera qe do ti sjall ai gjat veres.

Më datë 20 Gusht 2018, Mozzi publikon videoklipin "A Kemi Mu Pa". Muzika e kenges u punua nga ExStudio, kurse teksti u shkrua nga vet artisti Mozzi.

Më datë 27 Tetor 2018, Mozzi publikon videoklipin "Me Ty". Muzika e kenges u punua nga ExStudio dhe teksti u punua nga vet Mozzi.

Më datë 15 Qershor 2019, Mozzi publikon videoklipin "Sa Keq".

Më datë 31 Gusht 2019, Mozzi publikon videoklipin "Ajo".

Më datë 25 Dhjetor 2019, Mozzi publikon videoklipin "Dimri Me Ty".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Mozzi  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet