Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naxhije Bytyqi - Plot 5 Shekuj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Plot 5 shekuj nana priti Skenderbeut nji vlla ja rriti legjendar n'luft e n'lirie Enver Hoxha emni i tije gjysem shekulli kombin ne Ball Lum si Shqipja qe t'pat djale Tan Shqipnia per ket emer me 2 sy e me nji zemer u Shkreh ne vaj, vaditi token shpi per shpi e ne cdo voter per ket vdekje t'burrit dheut qau dhe shpata e Skenderbeut Per Enverin qau dhe moti Tan Shqipnin, eka shtat topi monumenti Nane Shqipni i ban roje birit te tij Asht perkul, i perkedhel ballin, Ketu e kam t'pavdekshem djalin. mahem vllazen E dhimbjen ne posht do ta kthejme sot. Si ka dasht Enveri lot O aj ka dasht vetem qendresen O ka dasht punen, ka dasht besen Ka dasht nder, ka dasht trimnie Keto na i meson gjithe jeta e tije O s'ka nevoje kush t'na qaj hallin. I zoti shpise ka lan djalin. Qe po i prin varkes t'celikut E tundet n´breg t'Adriatikun Shqipnia e Enverit N'rruge te kuqe, ne rruge te nderit E ti Enver na prin n'fitore E je ne c'do zemer permendore Me partine do jem gjithmone. Kjo asht fjala, betimi jone!Nuk kemi video për këtë këngë.
Naxhije Bytyqi - Plot 5 Shekuj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plot 5 Shekuj".
3. Video është e këngës "Plot 5 Shekuj", por nuk këndohet nga Naxhije Bytyqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naxhije Bytyqi:


Komente 0