Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naxhije Bytyqi - Lotet E Nanes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"100 Vjet Na Paten Nda"

Komente

Asnjë Koment

15/07/2013

2013-07-15T19:51:32+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lotet E Nanes" kënduar nga Naxhije Bytyqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Naxhije Bytyqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mentor Kurtishi - Lotet E Nanes

2x Pse moj Nan m`linde per hjeka
Kush mka nem e mka mallku
Me pas dit qka asht gurbeti
Tybe Zot sisha largu

Ref: Ne gurbet i ri ne gurbet npleqni
Kurr su qmalla oj nan me ty
Tkam hak per qdo lot per qdo muj e mot
Nahiret edhe nket bot

2x Vendi huj nuk a si i mi
Buka e huj te ngel ne fyt
Du me fol gjuhen e nanes
Jam shqiptar me gjak e shpirt

Ref: Ne gurbet i ri ne gurbet npleqni
Kurr su qmalla oj nan me ty
Tkam hak per qdo lot per qdo muj e mot
Nahiret edhe nket bot

Gazmend Rama (Gazi) - Lotet E Nanes

Hejj qysh na paska jeta
Qysh o kjo dynja
Zemra e nanes sot
Ne dy pjes mu u nda
Kur te vish te pragu i deres
Nuse mem percjell
Po kam qef qe dora jote
Lotin me ma fshi
Gjakun sot ma ndryshke
Komplet me damar
E per ngryk moj bija ime
Nuk kom forc met marr

Hejj per ty bija ime
Zemra dua bon
Qka o ma e mira
Raft ne trupin ton
Kan ardh krushqit bija ime
Koha per me dal
Nisen djemt te nana e baba
Mundi qoft hallall
Udha e mar bija e nanes
Zemren ma ke kall
Udha e mar bija e nanes
Zemren ma ke kall
Më Shumë Këngë Nga Naxhije Bytyqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet