A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nazmie Hoxha - Kur Këndoje Ti

Teksti i këngës:

Midis nesh si flladi
Erdhe ti Tefte
Dhe neper rruge me balte
Celi çeli bari i ri

Larte mbi qerre
Nji pjano e vogel ish me ty
Dhe pas te vinin hallet
Endrrat dhe kenga e vendit tim

La parmenden bujku
Tej tek brazda
Dhe une lodrat lashe
Prej zerit tend u shtanga

Kenga jote
Djersen fshin nga balli
Kur kedoje ti
Pushonin zogjt e malit

Ref...
Kur kendoje ligjeroje
Sa njemije bilbila
Rritej mali mbushej fusha
Plot me trendafila

Prandaj ajo e dashuronte
Jeten dhe lirine
Zemra jone ndizej flake
Oh ne kenge per ty

Kishte trima vatra jote e ngrohte
Ju lehtesoje plag
Me zerin tend te embel
Moterzo

Disku i zerit tend
U rrit e lulezoi
Me zjarr kta djem e vajza
Per jeten e re te gjithe kendojne

Kenga jote keso kenge e mall e
Rriti breza tinguj edhe lot
Kenga jote keso kenge e mall e
Rriti breza askund nuk pushoj

Ref...x2
Kur kendoje ligjeroje
Sa njemije bilbila
Rritej mali mbushej fusha
Plot me trendafila

Prandaj ajo e dashuronte
Jeten dhe lirine
Zemra jone ndizej flake
Oh ne kenge per ty

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)