Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhmije Pagarusha - Vaj Si Kenka Ba Dynjaja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Vaj si qenka ba dynjaja!
Me tu ba mos me kenë gjallë.

I mjeri unë fukaraja
Paskam ndodhun i pa ikball!

Gjithë prej hallit të sikletit
M'u ba borxh me dalë, me tretë.
Mora rrugat e gurbetit
Selametin për me gjetë.
Rrugën mbarë me lot ç'e lava
Dersa mbrrina jabanxhi.
Zemra m'thot gjithmonë pse qava
Qysh i vogël e der' n'pleqni.Nuk kemi video për këtë këngë.
Nexhmije Pagarusha - Vaj Si Kenka Ba Dynjaja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vaj Si Kenka Ba Dynjaja".
3. Video është e këngës "Vaj Si Kenka Ba Dynjaja", por nuk këndohet nga Nexhmije Pagarusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nexhmije Pagarusha:


Komente 0