Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nikollë Nikprelaj - Djali I Kumbares

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djali I Kumbares".
3. Video është e këngës "Djali I Kumbares", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nikollë Nikprelaj - Djali I Kumbares  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Ti Ske Shpirt"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Djali i kumbarës ka ardh me bujt,
Baba na i qiti meze e raki,
Por hiç potirin nuk e ka lujt,
S'po don me pi.

Ndoshta asht lodhur e don me fjet,
E urdhron baba çiken me shtru,
Kur u shtri djali me jorgan t'vet
Çika e ka mblu.

Ref:
Por hej e shumja si nuk shikoi,
U skuq voglushja u ba ftyrgjak,
Se kamben djalit dersa kaloi
Ja shkeli pak.

Kerciti dhëmbët djaloshi i ri,
Por nuk ofshani, s'bani za,
Pse e shkeli vajza s'u ba çudi,
Ajo s'e pa.

I kaluen ditet djalit të mjerë,
Në thellëshi të zemres iu ngul një gjemb,
Kamba që shkeli vajza atëherë
Përsëri i dhemb.

Ref:
Por hej e shumja si nuk shikoi,
U skuq voglushja u ba ftyrgjak,
Se kamben djalit dersa kaloi
Ja shkeli pak.


Ky tekst u dërgua nga Antoneta
Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet