Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nuradin Osdautaj - Jo S'mundem Te T`urrej Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Strofa 1

si me thoje ne gjdo qast
te ardhmen time e shoh veq me ty
te besoja ne gjdo fjale
se sa te doja ti e di

ndonje tjeter perqafon
e puthe me zjarr si mua dikur
po me ato fjale i premton
athua sme ke dashur kurre??

Refreni:

hej ti hej ,
jo smundem te t`urrej
jo s`kuptoi
pse prap te dashuroi

Strofa 2

Si me thoje ne gjdo qast
te ardhmen time e shoh veq me ty
te besoja ne gjdo fjale
se sa te doja ti e di

ndonje tjeter perqafon
e puthe me zjarr si mua dikur
po me ato fjale i premton
athua sme ke dashur kurre??

Refreni:

hej ti hej ,
jo smundem te t`urrej
jo s`kuptoi
pse prap te dashuroi

Rap

hej ti hej si mundem qe mendjen ta kthej
te me puthe me dashuri e plot zjarre
shiko ne shpirtin tim plot varre
se te desha dhe prape une te dua
kthehu dashuri mos me le vetem mua
e di se eshte vone por mendja sme degjon
zemra me rrah mu ende per ty nuk pushon
edhe pse ti ndoshta do nje tjeter
edhe pse dashuria jone eshte dashuri e vjetere
une prap te dua dote pres sdo te vdes
edhe nese pergjithemone vetem do te mbes

te dua vetem ty

Refreni:

hej ti hej ,
jo smundem te t`urrej
jo s`kuptoi
pse prap te dashuroi


Ky tekst u dërgua nga Nuri O.

Nuradin Osdautaj - Jo S'mundem Te T`urrej
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jo S'mundem Te T`urrej".
3. Video është e këngës "Jo S'mundem Te T`urrej", por nuk këndohet nga Nuradin Osdautaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nuradin Osdautaj:


Komente 0