Më mbaj mend (për 1 muaj)


Odeta Katundi - Dashuri Apo Zjarr

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuri Apo Zjarr".
3. Video është e këngës "Dashuri Apo Zjarr", por nuk këndohet nga Odeta Katundi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Odeta Katundi - Dashuri Apo Zjarr  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

23/04/2010

2010-04-23T00:33:56+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuri Apo Zjarr" kënduar nga Odeta Katundi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Odeta Katundi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Odeta. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Mbi kembet e zbathura perplaset nje vale
E ritmi i saj mbi to troket ngadale
Te gjithe te shkujdesur te lumtur vallzojne
Po ritmit te embel dicka i mungon..

Mes mijra njerzish shikimin tend e ndjej
Me sy te kerkoj ku je fshehur s'e gjej
Tik taket e zemres po rriten ngadale
Kjo ndjenje e cuditeshme esht dashuri apo zjarr

Nje cast krejt pa pritur frymemarrjen ta degjoj
Ndonse syri s'te sheh zemra jo nuk gabon
Peshperite ngrohtesisht lidhja jone le t'vazhdoje
O engjelli im kjo do jete endrra jone

Syt e tu me takojn e me thone sa shum fjale
Une e ndjej e kuptoj krejt e skuqur une jam
Me shtrengon me rrembim si te cmendur vallzojm
As shikimet qortuese te njerzve s'na ndajne

O bobo si tja bej nuk e di cila jam
Vehten time se njoh si te rash ty nder krah
Ishte ritmi magjik apo dy syte e tu
Apo qielli i pa fund si dashuria per tyMë Shumë Këngë Nga Odeta Katundi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet