Më mbaj mend (për 1 muaj)

More Servila

(.. vargjet e mjerimit)

Se ne kohen e pa kohe cdo shprese shuhet
Thuhet me te drejte se ajo e fundit vdes
Mbes i sturkur derisa erresohen shikimet
Synimet zbehen dhe zhduken si ves'

Mes qijeve ndizen vetetimat
Ulerimat e kembanave bejne hata
Pa nda zbukurohen perrallat
Kopallat e ferrit qe askush nuk i pa

Sec me eshte bere germadhe kjo zemer
Emer qe ska adrese
Pres dhe vetem pres si zogu pa fole

Atdhe te dua me cdo qelize edhe ashtu qysh je Dikur ishe ndryshe shume me i gjere a tash si gjilpere po jemi vete ne qe keshtu t'kemi bere Me lloj lloj analfabeti jo s'mbahet shteti shembull qe si preSednik KJAMETI
Hej beri te fala duLLes lidhi breket mire edhe NGULU mbi maje t'KULLES shumica e dijme qe ti ske kacike as sa PENDA pules More servila ma zi se sToRpiLa
Hajna tybe skishit leke per asi cigare Partnera a tani jeni bere plote miljonera
Gjaku i deshmoreve sa shpejte u harrue
n'radhe Mitrovica per mu coptue si pak me pare porsi Cakori per ni cope karrike qysh e beri ai rAmUsh MORRI

- poezi nga Odise Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet