Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olta Juba - Me Trille T’ambla Ma More Zemrën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Me trile, melodia,
dhe sot pa prit me prishi gjumin.
E shpejt' un' u çova,
Me pa, me pa se kah po vjen.
N'sa gishta mbi piano
Me trile bukur lujshin,
Gergitshin ne lkur aq but
Dhe thell' n'shpirtin tem
Disa pikla shiu, balerina n'xham pa pra
Inajet me bajshin, ne zemer mu pa da.
E bukur melodia, ma josh shpirin tem pa pra
N'sa me trile t'amla, ti zemren ma ke mar.

Refreni (2X)
Ah me trile t'amla djal'
prap sot je tuj lujt
E po m'dridhet zemra
Porsi zog n'kafaz
Ti fort mir e din
se shpirti pesh m'asht çu
Prej dashnis qe kam per ty
Det o me tallaz

Piano dhe shpirti
Te dy partner te nji kercimi
Nen trile te amla,
tek un, tek un prap jan' bashku.
Ngadal dashuria ashtu si dhe gezimi
Jan ndal e syt me drit kan ndriçu.
Me ty lumtunia
ne mes andrrash krah ka marr
Pran' e pran' bashku
Tesh zemrat tona jan'
Me ty, jeta ime,
Mes gezimesh si nder kang
Sa me trile t'amla
Ti zemren ma ke mar.

Refren (2X)
Ah me trile t'amla djal'
prap sot je tuj lujt
E po m'dridhet zemra
Porsi zog n'kafaz
Ti fort mir e din
se shpirti pesh m'asht çu
Prej dashnis qe kam per ty
Det o me tallazNuk kemi video për këtë këngë.
Olta Juba - Me Trille T’ambla Ma More Zemrën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Trille T’ambla Ma More Zemrën".
3. Video është e këngës "Me Trille T’ambla Ma More Zemrën", por nuk këndohet nga Olta Juba.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0