TEKSTESHQIP

Ony O Ten
Kush Ju Ka Thene
Lyrics
(Feat. Mc Blero)

Ref : Mc BLERO

Kush te ka thene qe vetem s'me shtyhet
Kush ju ka thene vallë , se na fyet
Kush te ka then vetem ty te kam pelqyer
Kush ti ket then vallë ? E KAN GENJYER (x 2)

Ony :
Kush te paska thene qe me ty isha fiksuar
nderkoh qe ben marveshje se tani kjo ka mbaruar
s'eshte per tu habitur , por eshte per tu menduar
se nga ky moment ke filluar je shkalluar
tani po gjuan choket mendon se ta kan floket
i ngjyros dite per dite nje me dy pyet shoket
Si duken , ca pati ONI pse sme kapi ?
nuk di kush ishte pakti kaq ishte afati
se kape , ca pate pse meresh me llafe
stresohesh me kot do ilace edhe kafe
me deshi por me la , une e di me dashuronte
mbase ishte ajo tjetra qe na ngateronte
boll tani moj bjonde nuk kam koh per sonte
kush te tha te kam pelqyer , dije se te ka genjyer

Kush te ka thene qe vetem s'me shtyhet
Kush ju ka thene vallë , se na fyet
Kush te ka then vetem ty te kam pelqyer
Kush ti ket then vallë ? E KAN GENJYER (x 2)

Mc BLERO :
Dhe keshtu historia vazhdon dhe vazhdon
goc e bukur tani gjeti ate qe kerkon
tipin me lek edhe barkun me bebe
shtepin dhe makinen dhe diku vete
shiko se ca jete pac fatin e saj
ti qe po iken dhe ajo qe do ndaj
keshtu pra qe that , te njom dhe te that
do ngren sa e ke para se te marin parat
he , sa gallat bile thon qe e dua
BLERUA ka ngecur po kush ma ngec mua
une po te ris qe neser te jesh gati
kur te vi bosi mos te iki rasti
vetem mos fol shum se degjon bota
BLERUA te do si rakia te gota
se ke fajin ti ma paska koka
ku dreqin te pash te HENGERT MORTJA

Kush te ka thene qe vetem s'me shtyhet
Kush ju ka thene vallë , se na fyet
Kush te ka then vetem ty te kam pelqyer
Kush ti ket then vallë ? E KAN GENJYER(x 4)