A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Oraldo Dano - Shtate


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/06/2013

2013-06-24T17:49:37

Participating in

Top Fest 10


1.

E hene mengjes,
nje nate e tere zgjuar,
mes librave mbes,
me frike per te mos harruar.

E marte, e merkure,
kalojne me pertese, si muaj,
dy shpirtra lidhur ure,
qe te mos mbesim kurre te huaj.

Refreni

Shtate dite si shtate vjet,
hiqen zvarre, kalojne me pertese,
te ndjej, te kam, me je jete,
mes diteve humb i vetem mbes.

2.

Erresohet e enjtja nate,
me i erret mengjesi te premten,
shi bie, e toka prape e thate,
lote thahen, nga sy qe perpeliten.

Per veten kujtohem te shtunen,
druhem se e diela do jete njesoj,
te shoh mes shkronjave,
e nje jave tjeter pa ty filloj...


Lyrics submited by Oraldo Dano


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019